Čtvrtfinále dopadlo podle papírových předpokladů. První čtyři týmy po nadstavbové části hladce postoupily přes své soupeře a vytvořily tyto semifinálové dvojice: Bowling city - Horec a Orbit - Draci.

Zatímco první jmenovaná dvojice byla hotová v nejkratším možném termínu a to 4:0 na hry pro hráče kojetínského Bowling city, tak na vedlejší dráze se druhý favorit Orbit pokoušel udolat tým Draků.

Toto druhé semifinále bylo to nejlepší, co doposud herna zažila. Oba týmy předváděly bowling na vrcholné úrovni a byly mnohokrát během tříhodinového zápasu odměněny potleskem na otevřené scéně od zhruba dvou desítek přihlížejících diváků.

Tým Orbit svůj celoroční průměr navýšil během šesti framů o 40 bodů, a to na skvělých 542 bodů.

Tento skvělý výkon pod vedením nejlepšího hráče obou lig Slávka Slaměného však nestačil na mírně podceňovaný kádr Draků, kterému se pod taktovkou nejlepšího hráče tohoto semifinále Jiřího Havlíka a jeho skvěle sekundujících spoluhráčů Almášiho a Hradila podařilo vzepřít papírovým předpokladům a udolali v nezapomenutelném zápase, o kterém se bude ještě dlouho mluvit, Orbit 4:2 a zajistili si spolu s Bowling city vstupenku do první ligy.

Průměr Draků se vyšplhal až na cifru 558 bodů. Tento zápas se budou snažit napodobit hráči 1. ligy, kteří rozehrají vyřazovací boje o mistra amatérské ligy tuto sobotu 19. dubna v herně Trumf centra v 10 hodin.

(kano)