V celkovém součtu si česká reprezentace s většinovou podporou přerovských dragonů dovezla až neuvěřitelně bohatou sbírku medailí. Z vod jezera Lanier vylovili čeští reprezentanti celkem 20 medailí, z toho čtyři zlaté. Mužská část dokonce pohár za celkově nejúspěšnější kategorii celého šampionátu.

Za Atlantik se z Česka vypravil tým 55 závodníků, kteří obsadili většinu kategorií, od juniorských až po Masters 40+. Z toho převážnou většinu tvořili právě dragoni z Přerova a okolí ze dvou nejznámějších místních týmů Moravian Dragons a Dragon Force.

Kategorie Seniorská (dospělí) na malé lodi (10‘) MUŽI a Seniorská na velké lodi (20‘) MIX si první soutěžní den dojely pro třetí místa. Juniorská 10‘ MIX, Junioři 10‘, Seniorská 10‘ ŽENY a Seniorská 20‘ MUŽI pověsily na krk stříbrné medaile. Nejlépe si vedli zkušení borci ve věkové kategorii Masters 40+ 10‘, kteří se stali mistry světa s velkou převahou na trati a mohli si tak zaslouženě vychutnat státní hymnu při medailovém ceremoniálu.

S nejdelší závodní tratí 2000 m se nejlépe poprali Junioři 10‘ a Seniorský 20‘ MIX, díky kterým i druhý den zazněla česká hymna a česká vlajka vystoupala nejvýše. Medailovou sbírku doplnili Masters 40+ 10‘ svou stříbrnou pozicí.

Volejbalistky Přerova (v bílém) v přípravě proti VK Dukla Liberec. Američanky v přerovském dresu. Vlevo Arianna Personová, vedle Megan Vander Meerová
Americká posila Zubřic: Styl volejbalu je tady jiný a málo lidí mluví anglicky

MASTERS VYBOJOVALI DRUHÝ TITUL VE SPRINTECH

Třetí soutěžní den byl ve znamení sprintů na 200 m. Jako první vytáhl do boje seniorský 10‘ MIX, ale ani tentokrát se nepodařilo postoupit do velkého finále. Svými výkony si juniorky 10‘ i juniorský mix 10‘ vyjeli shodně stříbrná umístění těsně za týmy USA. Ženy si mohly pogratulovat na stupních vítězů v pořadí: 1. Německo, 2. Česká republika, 3. USA.

Nejzkušenější borci Masters 40+ roztočili vysokou frekvenci posledního závodu malých lodí a mohutnými záběry v trati udrželi rychlost lodě. V cíli s výrazným náskokem získali svůj druhý titul na tomto mistrovství světa. V kategorii Senior MIX 20‘ ve finále nenechala filipínská posádka nikoho na pochybách o svých sprinterských kvalitách. Na druhém místě je už hnali čeští borci a zároveň uhlídali americkou posádku za svými zády.

Čtvrtý den začal šampionát opět dvousetmetrovým sprintem. Po dvou povedených jízdách si MUŽI 20‘ odvezli bronzové medaile. Další kategorie si vychutnaly stříbrné stupně vítězů za 2000 m. Byly to kategorie Junioři 10‘ MIX, Seniorky 10‘, Senioři 10‘ a Senioři 20‘. Vůbec poslední jízdu české výpravy obstaral seniorský MIX na malé lodi na 2000 m, který obsadil šesté místo.

Autor: Jaromír Maňák

Zdeněk Čáp
Čáp se vrací k Zubrům! Přinese další body do tabulky?