Konkrétně na malých lodích v kategorii do 24 let vysbírali tituly evropských šampionů na všech třech tratích. Posádka juniorského openu si vyjela bronz na trati 2000 metrů a stříbra na tratích 200 a 500 metrů.

V mixu se juniorům povedlo získat stříbrné medaile na 2000 a 500 metrů, avšak jako největší úspěch výpravy si dojeli pro vysněný mistrovský titul na trati 200 metrů.

U24 a junioři pak spojili síly na velké lodi, kde se jim podařilo v kategorii Premier Open obsadit pátou příčku na 2000 metrů a čtvrtou na 500 metrů.

VIDEO: Zlatá jízda přerovských juniorů na ME

Zdroj: se svolením Dragon Force Přerov

Třetí nejúspěšnější klub

V kategorii malých lodí se klub stal třetím nejúspěšnějším v celkové klasifikaci posádek. Část přerovské ženské posádky doplnila sestavu posádky z Ostrožské Nové Vsi ONV Box, která získala další cenné kovy.

„Celá akce se velmi vydařila a naši medailisté si pak mohli zaslouženě odpočinout na italských plážích,“ uvedl předseda a trenér Dragon Force Přerov Jiří Přikryl.

Mistrovství republiky

Na zlaté vlně mladí „dračáci“ pokračovali během mistrovství České republiky, které se konalo o týden později v Národním olympijském centru v Račicích.

Junioři a žáci potvrdili svou formu, když dokázali obhájit roli favoritů a zvládli dovézt pět titulů mistrů ČR v kategorii juniorů. V případě žáků vybojovali dvě třetí místa v juniorské kategorii s průměrně o čtyři roky staršími rivaly.

„Děkujeme všem účastníkům za předvedené výkony a fanouškům za skvělou podporu. S dračími loděmi však ještě nekončíme! Kdyby si chtěl kdokoliv vyzkoušet atmosféru pořádných závodů dračích lodí, tak Vás srdečně zveme na náš přerovský Dragon Force Cup, který se uskuteční 20. a 21.10.na řece Bečvě,“ pozval závěrem Jiří Přikryl.

Zdroj: Dragon Force Přerov

Kanoistika Přerov na závodu Olympijských nadějí 2023. Libor Šulák a jeho svěřenci
Rekordní počet přerovských kanoistů přivezl medaile z olympijských nadějí