V sobotu Kojetínští kromě kategorie Mix 200 metrů vyhráli vše. Dračice získaly hattrick, protože i v neděli na trati 2 km neponechaly nic náhodě a skvělou jízdou zvítězily. Draci byli druzí a skvělým výkonem se na trati 2 km také prezentovali veteráni, kteří skončili pátí, a tak za sebou nechali i mladé posádky z Pardubic a Brna.

Sílu kojetínské kanoistiky si tak všichni uvědomili nejen na dosažených výsledcích, ale také zírali, když si spočítali, že za Kojetín v tomto závodě startovalo celkem sedm posádek a z toho jen dvě byly společenství.

Moravian Dragons z Přerova se tohoto podniku zúčastnili ihned po příletu z mistrovství světa a první závod na 200 metrů nestihli, takže za ně jeli borci, kteří se MS nezúčastnili. Nakonec z toho bylo 3. místo. Na pětistovku už nastoupili v plné síle a obsadili druhé místo. Na dvoukilometrové trati byli poté nejrychlejší.

Další akcí, která se chystá, je už čtvrtý ročník Festivalu dračích lodí – Draci na Hané, který se o víkendu 21. – 22. srpna uskuteční v Kojetíně.

(pev)