Pro zpestření a zvýšení atraktivity už v úvodu sezony byla na tento závod vyhlášena společná soutěž „mixů“ na 200 metrů ze soutěže ČPDL a DBGP. Lodě z nižší soutěže měly výhodu v tom, že počet žen v jejich posádce zůstal, tak jak jezdí ve své soutěži, tedy 16 mužů a 4 ženy. Naopak lodě z ČPDL musely postavit posádky 10 mužů a 10 žen. Z Grand Prix se na soutěž kvalifikovalo celkem třicet a z Českého poháru dvanáct posádek. Ty byly rozděleny do šesti rozjížděk. Vítěz finále získal jako cenu dračí loď v hodnotě kolem dvou set tisíc korun.

Kojetínská posádka Dragonteam Kojetín Mix si vedla skvěle a postoupila do finále. Jenže boj mezi ní a Dračí Legií Trenčín nakonec až na cílové čáře rozhodla úžasným závěrem spurtující posádka Pražský výběr Slavia Mix, a loď tak putuje do hlavního města.

V sobotu si tedy na medaile sáhly z Kojetínských ženy, mix a veteráni. V tento den se mimo tratě 200 metrů ještě k večeru jela trať na 2 kilometry.

Na druhý den počasí opět přálo a v posledním závodě 500 metrů mix kojetínská loď famózním závěrem získala zlaté medaile i titul mistra republiky pro rok 2010. V tento den se také jel i poslední závod DBGP na 1000 metrů, kde z Kojetína startovala posádka Ptáček, a tím, že zvítězila, tak získala i celkové prvenství v Grand Prix.

Mužská posádka z Kojetína ve svých závodech tentokrát na medaili nedosáhla, třikrát však dojela čtvrtá. Nutno ale dodat, že vždy chyběl k medaili jen kousek. Například na 2 km jen 0,2 vteřiny. Ženy přivezly dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. Veteráni byli opět třikrát zlatí a jejich celkově páté místo za celou soutěž je skvělé.

Přerovští Moravian Dragons tentokrát titul mistra republiky nezískali, ale stali se celkovými vítězi Českého poháru dračích lodí.

Český pohár

dračích lodí celkově

Premier Open: 1. Moravian Dragons Přerov, 2. Pražský výběr, 3. Dragonteam Kojetín, 4. Novoveští Řezníci Ostrožská Nová Ves, 5. Dragonteam Kojetín Oldies.

Premier Women: 1. W.I.L.D. of Prague, 2. Wings of the Dragon Kojetín, 3. Velký holky KVS Praha (veteránky).

Mix: 1. Pražský výběr Slavia Mix, 2. Dragonteam Kojetín Mix, 3. Draci Znojmo.

Grand Prix

Konečné pořadí: 1. Ptáček Kojetín, 2. Dračia Legia Trenčín, 3. Dragonteam Předonín, 4. Dračí dech Hranice, 5. Dragonforce Přerov. ⋌(Pev)