Sobotní dopoledne již tradičně patřilo dvoustovkám. Na této trati se žádná kojetínská posádka nenechala zahanbit a všechny postoupily do velkého finále.

V celkovém pořadí pak ženy dojely třetí, muži šestí a veteráni vyhráli. Po sprintu si dopřáli pár chvil odpočinku a pomalu se začali chystat na dvoukilometrovou vzdálenost. Na této trati dojely ženy druhé, muži se doslova probojovali k třetímu místu a veteráni obhájili zlato.

Na druhý den všechny kojetínské posádky postoupily na půlkilometrové trati do finále. Ženy vybojovaly stříbro, muži bronz a veteráni další zlato. Po skončení závodů nemalá část kojetínského manšaftu zůstala v Račicích, kde se konalo soustředění na mistrovství Evropy, které se jelo o týden později.

Mistrovství Evropy

Evropský šampionát dračích lodí se letos uskutečnil v italské Sabaudii a v barvách českého národního týmu se objevili i někteří dragoni z Kojetína. V prvním závodě, kterým byla dvoukilometrová trať, skončili muži šestí, ženská posádka spolu s veteránským mixem obsadili páté místo, bramborovou placku za čtvrtou pozici dovezli junioři a mix, veteránky vybojovaly stříbro a veteráni se stali mistry Evropy.

Další distancí byla poté 200 metrů dlouhá trať. Na šestém místě dojely ženy, na pátém veteráni, na čtvrtém muži, bronz si dovezli junioři a posádka mixu a stříbro obhájily veteránky.

Na trati dlouhé pět set metrů měla česká výprava poslední možnost spravit své skóre v kategorii muži/ženy. Šestí skončili junioři a muži, čtvrtý byl veteránský mix, bronzovou medaili si dovezli ženy a mix a stříbro ukořistily opět veteránky.

Na mistrovství Evropy reprezentovali ČR tito kojetínští draci:

Junioři: Jan Dostál, Hana Řežábová ml., Jitka Šťastníková. Muži: Jaroslav Mucha.

Ženy: Ilona Kapounová, Jana Klasovitá, Ladislava Minaříková ml., Kateřina Poláková, Dagmar Smrčková, Petra Šupčíková, Kateřina Vymětalová, Mirka Zedníčková.

Veteráni: Stanislav Hrňa, Jaroslav Mucha st., Pavel Válek, Miroslav Polách, Ladislav Oulehla, Jiří Prokeš a Ladislav Jež.

Veteránky: Lenka Hrňová, Hana Řežábová st.

(m)