Jako sprint se jezdí pouze 500 metrů, tedy čtvrtina klasické dvoukilometrové trati a posádky ji zvládnou (v závislosti na disciplíně) asi za minutu a půl. Tato trať se jezdí od dorostenecké kategorie výše. Přerovským závodníkům se velmi dařilo, když získali šest titulů a další čtyři medaile.

Stoprocentně úspěšní byli dorostenci, kteří se přivezli čtyři tituly. Ojedinělý výkon se podařil Tomáši Jelínkovi a Vojtěchu Habáňovi, kteří jsou trojnásobnými sprinterskými mistry republiky. Jmenovaní potvrdili svou letošní dominanci na dvojce bez kormidelníka, i když náskok před druhou posádkou byl pouhých 12 setin. Za celou sezonu na dvojce byli pouze jedinkrát druzí, jinak vždy dvojku vyhráli.

Druhý titul přidali na čtyřce nepárové s kolegy z Neratovic a třetí na osmě. Na té se radují i další přerovští dorostenci Tomáš Šišma a David Mikulík, kteří veslují spíše v párových disciplínách a kromě osmy získali titul na párové čtyřce se dvěma závodníky z Brandýsa nad Labem.

JUZIKOVÁ MÁ DALŠÍ TITUL

Mistryní republiky ve sprintu je Magda Juziková – úspěšná česká reprezentantka zvítězila na párové čtyřce a ještě si veze stříbro ze dvojskifu.

Prvenství si dovezla i dorostenka Valentýna Kolářová, kterou přibraly olomoucké veslařky do osmy, sama Valentýna dojela ještě bronzová na dvojce bez kormidelníka s brněnskou závodnicí.

Skvělý výsledek udělala další dorostenka Kateřina Pivková, když na skifu dojela na vynikajícím druhém místě a potvrdila svou vzrůstající výkonnost. Bronzovou medaili si vezou ještě muži Petr Pivko a Michal Gerhát z párové čtyřky, kterou jeli s břeclavskými závodníky.

V POHÁRU SI VK PŘEROV O JEDNU PŘÍČKU POLEPŠIL

O víkendu pak na sprint navázalo Finále Českého poháru. Na tyto závody se kvalifikuje v jednotlivých kategoriích vždy pouze dvanáct nejlepších oddílů a klubů. Z mládežnických kategorií se letos na Poháry kvalifikovaly pouze starší žačky, od dorostu výše měl VK Přerov zastoupení ve všech kategoriích.

Na závodech Poháru zvítězili dorostenci Jelínek – Habáň na dvojce, na čtyřce bez kormidelníka byli spolu s Šišmou a Mikulíkem druzí a na osmě třetí.

Dorostenka Kolářová dojela na dvojce druhá a na dvojskifu třetí, juniorka Juziková vyhrála na párové čtyřce, byla druhá na osmě a třetí na dvojskifu. Muži Pivko s Gerhátem zajeli vynikající závod na párové čtyřce, kdy skončili na druhém místě.

V celkovém hodnocení Poháru dopadli z Přerova nejlépe dorostenci, kterým patří celkové nádherné třetí místo. Juniorky a junioři byli shodně na devátém místě, ženy jedenácté a dorostenky dvanácté. Celkově skončil Veslařský klub Přerov na třináctém ze všech klubů a oddílů z České republiky a oproti loňskému roku si o jednu pozici polepšil.

PAVEL VYCHODIL