Z až překvapivě jasného vítězství 3:0 se nakonec radovali hosté pod vedením hlavního kouče českého výběru Zdeňka Pommera.

„Velmi dobrý koncentrovaný výkon z naší strany, dobře jsme servírovali a dobře jsme to odpřihrávali. Dnes jsme byli agresivnějším týmem. Malý výpadek koncentrace přišel ve třetím setu, ale zvládli jsme koncovku,“ pochvaloval si lodivod Ostravy.

Reprezentační asistent Zdeňka Pommera a kouč Zubřic Radim Vlček nebyl spokojen s přílišnou nervozitou svých svěřenek.

„Rozhodl náš strach. Volejbal se nehraje na trénincích ani v přípravných zápasech. Předvedli jsme tak padesát procent toho, co umíme,“ mrzelo Vlčka.

Hosté lépe zvládli koncovku prvního setu a zcela ovládli druhou sadu. Třetí set nabídl drama, Přerovanky ale opět nezvládly jeho závěr. Nepomohl jim ani sporný míč za stavu 22:22.

„Neprohráli jsme to ve třetím setu, prohrálo se to na začátku utkání, v půlce prvního setu jsme měli více tlačit a být chytřejší v těžkých pozicích. Pak už tam byla obrovská nervozita. Musíme na tom pracovat,“ uvědomuje si Radim Vlček.

Přerov tak může těšit alespoň zaplněná městská sportovní hala.

„Jsem rád, že byl vidět zájem o volejbal a dobrá atmosféra. My ale musíme hrát takový volejbal, na který lidi budou chodit,“ uzavřel trenér.

Volejbal Přerov – TJ Ostrava 0:3 (-21, -16, -22)

Přerov: Zatloukalová, Šapavalová, Vander Meerová, Svobodová, Kohoutová, Personová, libero Vaňková. Střídaly: Měrková, Jurášová, Jehlářová. Trenér: Radim Vlček.
Ostrava: Lukáčová, Nečasová, Makauskaiteová, Diatková, Zedníková, Zemanová, libero Chevalierová. Střídaly: Kašparová, Žolnerčíková. Trenér: Zdeněk Pommer.