„Potvrdily jsme aktuální formu, kterou máme a náš výkon se zvedá,“ pochvalovala si hostující kapitánka Martina Michalíková.

První set v městské sportovní hale ani pořádně nezačal a už v něm bylo prakticky rozhodnuto. Po sérii sedmi bodů při podání Orvošové vedly Olomoučanky nad domácím týmem 10:3, svůj náskok nadále navyšovaly a nakonec povolily Zubřicím pouhých deset bodů, když sadu dopodávala Trnková (10:20, 10:25).

„Nastoupily jsme zbytečně s respektem, málo jsme tlačily na servisu, což proti Olomouci, která má výborné útočnice na všech pozicích, nestačí,“ měla po utkání jasno přerovská kapitánka Sandra Kotlabová.

Velmi podobně se vyvíjela také druhá část zápasu. Opět po servisech Trnkové (3:2, 3:7) a Orvošové (4:7, 4:13) nebylo znovu o co hrát a skóre se tentokrát zastavilo na výsledku 16:25. Přerovanky chybovaly na podání, výjimkou byla jen Semerádová, která se na servisu udržela čtyři body.

„Bylo vidět, že když jsme je ve druhém setu trochu zatlačily, tak měly trochu potíže. Ale podaly jsme zbytečně odevzdaný výkon,“ uvedla Sandra Kotlabová.

ZUBŘICE DRŽELY KROK JEN VE TŘETÍM SETU

Nejvyrovnanější bylo dlouho třetí dějství. Vysokoškolačky v něm šly sice několikrát do trháku (0:3, 6:10), Přerovu se ale tentokrát dařilo udržet krok až do stavu 13:14. Teprve poté začal náskok univerzity postupně narůstat (13:16, 14:19) a koncovka už se opět nesla ve znamení olomoucké nadvlády. Po výhře 25:17 zvítězil úřadující mistr.

„Soupeře jsme odtáhli od saka, výborně jsme podávali. Z toho pramenil slabší útok a naše dobrá obrana. Na útoku jsme byli víceméně bezchybní. Průběh byl jednoznačný a je dobře, že si zahrály dvě smečařky, které moc nehrávají,“ pochvaloval si šéf olomoucké lavičky Petr Zapletal.

„Gratuluji soupeři k vítězství, předvedl velmi dobrý výkon,“ dodal jen přerovský kouč Radim Vlček. (něm, fri)

Volejbal Přerov – VK UP Olomouc 0:3 (-10, -16, -17)

Nejvíce bodů: Kotlabová 7, Tinklová 5 – Ambrožová 8, Orvošová 8, Strušková 7. Rozhodčí: Ištvanech, Ostranská. Diváci: 110.

Přerov: Šádková, Oestreichová, Zatloukalová, Kotlabová, Davisová, Tinklová, libero Vaňková. Střídaly: Kukučová, Přibylová, Semerádová, Ruseková. Trenér: Radim Vlček.

Olomouc: Handleyová, Michalíková, Trnková, Orvošová, Ambrožová, Strušková, libera Kulová, Stavinohová. Střídala: Kazačenková. Trenér: Petr Zapletal.