Přerovští se rozloučili se soutěží i domácími fanoušky dvěma víkendovými porážkami. V sobotu nestačili druhý tým soutěže z Hluku, v neděli si pak neporadili ani se zlínskými Lions.

„V obou zápasech jsme měli vlažný vstup do první třetiny. Ta byla tragická. Jako bychom tam nebyli. Druhá třetina už byla dobrá, ale ve třetí nám došly síly, hráli jsme jen v devíti lidech,“ mrzelo trenéra FBC Pavla Hausnera.

V sobotu jeho tým padl 8:11, v neděli pak v posledním duelu sezony 6:9. „Hodnotí se to těžko. Cíle byly úplně jiné, než ta sezona nakonec skončila. Chtěli jsme se rvát o postup, bohužel nám nevyšel začátek sezony, pak na nás ležela taková deka. Ta se s námi táhla až do Vánoc,“ zmínil kouč.


Tým nebyl v ideálním rozpoložení po většinu ročníku. „Až do začátku druhé poloviny sezony nám chyběli klíčoví hráči. Museli jsme odjezdit zápasy asi v deseti lidech. Takže je to asi logické vyústění,“ ohlíží se Pavel Hausner.

Místo bojů o postup je z toho tedy umístění ve druhé polovině divize.

„Střed tabulky byl hodně vyrovnaný. Klidně jsme mohli skončit i na pátém místě, ale konečné umístění odpovídá průběhu sezonu. Za mě je to mírné zklamání. Tým jsme na top pětku měli. Máme alespoň na čem pracovat do příští sezony,“ má jasno Hausner.

Divizní skupinu D ovládla stěpánkovická Letka před Hlukem a třetími Hranicemi. První dva týmy čeká play-up o postup do Národní ligy. Třeba se do těchto bojů v příštích sezonách podívá i Přerov, který se pyšní výbornou mládežnickou základnou.

FBC MSEM Přerov – FBK Spartak Hluk 8:11 (0:3, 4:1, 4:7)

Branky Přerova: Grener 3, Kaďorek 2, Vychodil, Hořecký, Malina.

FBC MSEM Přerov – Zlín Lions 6:9 (1:4, 4:0, 1:5)

Branky Přerova: Malina 2, Kaďorek 2, Hořecký, Hnila.