Cement měl v zádech dvě výhry s předcházejících kol, kdežto Přerovu se v letošní sezoně příliš nedaří a je téměř na samém dni tabulky.

Pro mnoho hráčů soupeře to byl také velmi prestižní zápas. Vždyť hned kvarteto hráčů Sokola včetně hlavního trenéra Miroslava Franka mělo v minulosti co do činění právě s Cementem.

Domácímu trenérovi Hegarovi scházeli Pavlíček s Heinzem, kteří se na palubovku vrátí až po novém roce.

TJ Cement Hranice – Sokol HC Přerov 31:24 (16:12)

Úvod utkání vyšel lépe domácím. Ti se zásluhou Doláka dostali do vedení 2:0. Po další brance Šíry to bylo již 3:0. Až v sedmé minutě se poprvé v zápase prosadili také hosté.

Cement od začátku pracoval na tom, aby byl zápas co nejdříve rozhodnut. Přerovští hráči se sice v útoku dokázali prosazovat, ale jejich obranná činnost byla velmi špatná. Stav 8:4 z pohledu Hranic, platící ve 13. minutě, byl dostatečným důkazem.

Pak se však hosté přece jen zvedli a dvěma brankami Kavky se dotáhli na těsný rozdíl. Domácí přišli s ráznou odpovědí.

Zásahy Bajgara, Šíry a Doláka znamenaly vedení o pět gólů 11:6. Trenér hostů se rozhodl na stávající průběh zareagovat logicky – oddechovým časem.

Přerov po návratu do hry inkasoval další branku, pak ale svou hru zpřesnil a také zásluhou první přesilové hry v zápase korigoval skóre ve 22. minutě na 12:9.

Hráči Sokola vycítili možnou šanci, jak se do zápasu vrátit a v nastaveném trendu pokračovali i v následujících minutách. Po dvou brankách Plška z 24. minuty bylo skóre 13:11 a kouč Hegar neotálel a vzal si time-out.

V něm svým hráčům vysvětlil, že se musí vrátit ke hře ze začátku zápasu a přestat dělat zbytečné chyby. Ti si jeho slova vzali k srdci a byli to právě domácí, kteří začali diktovat tempo. Když se přidal skvělými zákroky Kučerka, není se čemu divit, že Cement odcházel do kabin za stavu 16:12 ve svůj prospěch.

Brankový účet druhého dějství otevřel Šíra. Za pár okamžiků byl navíc vyloučen jeden z hráčů Sokola a Cement mohl svůj náskok navýšit.

Jenže domácím se přesilovka nevydařila a na čtyřbrankovém náskoku se nic nezměnilo, ba právě naopak. Ve 37. minutě se nechal zbytečně vyloučit Galus a přerovští házenkáři měli zase šanci vrátit se do zápasu. A to se jim také podařilo.

Zásluhou několika zákroků Štolcara se dotáhli hosté ve 41. minutě na rozdíl dvou branek. Po téměř sedmi minutách se prosadili konečně také domácí. Šírův zásah podpořili dalšími trefami Bajgar s Čadrou a Cement vedl ve 43. minutě 21:16.

Tato povedená dvouminutovka se ukázala jako rozhodující. Vytvořený náskok již Hranice nepustily. A do konce zápasu jej ještě navýšili na sedm branek.

Pod konečným výsledkem 31:24 se z domácí strany podepsal nejlepší střelec domácích Bajgar, jemuž konkurovali Dolák se Šírou.

Ze strany hostů lze vyzdvihnout výkon Plška a také Kavky s Perničkou. V neděli 12. prosince odehrají hraničtí házenkáři poslední mistrovské utkání v tomto kalendářním roce. Od 10.30 hodin budou hostit celek Třeboně.

„Dodrželi jsme taktické pokyny trenéra. Jelikož to dnes bylo derby, tak jsme do toho šli s maximální koncentrací a soustředěním, což také potvrzuje konečný výsledek. Samozřejmě, jako každý zápas jsme se nevyvarovali některých zbytečných chyb, ale soupeř jich dnes udělal více. No a hlavní rozdíl bych viděl ve výkonech brankářů,“ okomentoval vítězné derby hranický hráč Radek Bajgar.

Nejlepší střelci Hranic: Bajgar 8, Dolák 6, Šíra 5

Nejlepší střelci Přerova: Plšek 8, Kavka 6/1, Pernička 5/2

Sedmimetrové hody: 3/1 – 3/3, vyloučení: 4 – 3, rozhodčí: Halada, Zych, diváků: 320