Prestižní bitvu sledoval také Petr Huťka starší, prezident TK Precheza Přerov.

„Neskutečný zážitek bylo vidět hrát Španěla Ferrera. To, co předvedl s Berdychem, bylo neuvěřitelné. Se Štěpánkem si myslím, že hrál s určitou rezervou. Když potřeboval, tak hru zrychlil, s Berdychem to spustil naplno," ocenil soupeře.

Petr Huťka starší, prezident TK Precolor Plus Přerov

Petr Huťka starší, prezident TK Precolor Plus Přerov. Foto: DENÍK/David Klein

Zákonitě nemohl opomenout rozhodující finálový duel.

„To, co předváděl Štěpánek, je kapitola sama o sobě. Radka po tom prvním hracím dnu nejspíš netipoval nikdo. Přiznám se, že já také ne. Říkal jsem si, že by jeho výhra byla takovým malým zázrakem, a o to spíše jsem rád, že to nakonec vyšlo," pověděl muž, který v minulosti usedl i na pozici hlavního trenéra Rakouska.

„Neděle byla samozřejmě jak z hlediska tenisu, tak i emočního, naprostým vrcholem. Radek hrál neskutečně. Výborně servíroval, fantasticky volejoval, měl vynikající pohyb a hlavně svým projevem strhl diváky, a ti naopak vybičovali jeho k fantastickému výkonu, " pokračoval.

Český daviscupový tým v plné parádě.

Český daviscupový tým v plné parádě. Foto: ČTK/Šimánek Vít

O úspěchu

Samotný úspěch dlouholetý činovník srovnává se ziskem zlaté olympijské medaile.

Čerstvý triumf dal zároveň vzpomenout na ten minulý, už dvaatřicet let starý úspěch. U legendárního vítězství z osmdesátých let byl také Petr Huťka. „Tehdy jsem to prožil jako člen daviscupového týmu. Byl to obrovský zážitek," zavzpomínal muž, který byl tehdy asistentem hlavního trenéra Pavla Kordy.

„Kromě Argentiny jsem s týmem absolvoval celou cestu až k tomu samotnému vítězství. Jsem rád, že jsem mohl u toho být," zmínil. Zároveň prozradil i důvod, proč chybí na fotkách týmu s vítězným pohárem.

„Já měl tehdy na sobě modré sako a všichni ostatní z týmu měli reprezentační. Když se mělo jít fotit, tak jsem, jak se říká, ten boj prohrál," uvedl s úsměvem Petr Huťka starší.

PŘEROVSKÝ DAVISCUPOVÝ SPECIÁL - DALŠÍ ČLÁNKY

O Fed Cupu

Bývalý trenér zavzpomínal v návaznosti i na družstvo žen, které během let 1990 a 1991 vedl v pozici kapitána.

„Měli jsme také vynikající tým. Tehdy ho tvořily Novotná, Zrubáková a Rajchrtová. Jen je škoda, že jsme neměli k dispozici Sukovou. Ale už tenkrát to byl tým na vítězství ve Fed Cupu," zavzpomínal.

„Jsem rád, že to holkám letos opět vyšlo. Už na olympiádě Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou ukázaly, že jsou elitními hráčkami a navíc je podpořila »štěpánkovským« výkonem Lucie Šafářová, který ji pasoval na hráčku do světové desítky. A Kvitová, i když tentokrát neudělala dva body, je obrovskou osobností. Tyhle úspěchy jsou nesmazatelné," uvedl spokojený Petr Huťka, sám dlouholetý úspěšný tenista.

O přerovském klubu

Jeho oddíl se už pozvolna připravuje na blížící se tenisovou extraligu, která se v Přerově odehraje od 16. do 18. prosince.

„S některými hráči jsme v užším kontaktu. Chceme ještě posílit družstvo žen. Uvidíme, koho se nám ještě tedy podaří zlákat. Věřím, že budeme mít silný tým," řekl Petr Huťka.

Prezident přerovského klubu zároveň dodal, že by rád opět výrazněji podpořil růst nových tenisových nadějí a i z toho důvodu chce realizovat výstavbu nové haly, která by měla kompletní zázemí i pro větší turnaje.

„Všechno je samozřejmě o penězích. Doufejme, že se nám podaří v nadcházejícím roce sehnat nějaké sponzory na výstavbu nové haly," dodal závěrem tenisový boss.