„Omlouvám se našim příznivcům, že už potřetí v sezoně viděli náš tristní výkon. Odpovědnost za to nesu já a já si to musím v týmu vyřešit, aby se to neopakovalo. Ať chceme, nebo ne, každý následující duel pro nás bude bojem o osmičku,“ uvědomuje si hlavní trenér Přerova Radim Vlček.

Nejlepší výkon podaly Přerovanky v prvním setu. Díky servisu Jehlářové vedly už 17:13, pak ale přišla série chyb a bylo srovnáno. To výrazně nahlodalo sebevědomí domácích volejbalistek, které první sadu ztratily v poměru 23:25.

„O motivaci to dnes nebylo. Máme hráčky z Brna, chtěly se určitě před bývalým klubem ukázat. Spíš pořád řešíme, že si řekneme, jak na které hráčky budeme v obraně hrát, ale pak děláme nevynucené chyby,“ kroutil hlavou také Vlčkův asistent Michal Derych.

Ve druhém setu Zubřice propadly a pustily soupeřky do vedení 18:10. „Tým jako Brno, pokud takto odskočí, tak se to těžko dotahuje. Zkusili jsme tam vystřídat pár hráček, jestli se nechytí, bohužel se tak moc nestalo,“ narážel Derych hlavně na střídání nahrávačky Lucie Zatloukalové za zkušenou Petru Zajícovou.

Deka na Přerovankách ležela i ve třetím dějství. Zubřice sice dokázaly odvrátit tři mečboly, Královo Pole však čtvrtý využilo a zvítězilo 25:23 a 3:0 na sety.

Nyní už se přerovský klub musí soustředit na odvetu čtvrtfinále Českého poháru. V domácím prostředí musí uhrát alespoň dva sety s prvoligovými Dobřichovicemi. Ve čtvrtek tak mohou slavit postup do Final Four.

„Znova si to musíme zopakovat, chyby jsou nevynucené, taktika je určená jednoznačně. Jestli to je ztráta koncentrace, nevím. Nedokážu si to vysvětlit, musíme se na to s trenérem podívat a připravit se,“ uzavřel Michal Derych.

Volejbal Přerov – VK Královo Pole 0:3 (-23, -13, -23)

Rozhodčí: Ištvanech, Dmejchal. Diváci: 170.

Přerov: Vander Meerová, Shapavalová, Měrková, Svobodová, Jehlářová, Zatloukalová, libera Vaňková, Šádková. Střídaly: Kohoutová, Jurášová, Zajícová, Personová. Trenér: Radim Vlček.
Královo Pole: Skibaová, Podhrázká, Fricanová, Meidlová, Vyklická, Nicholová, libero Digrinová. Střídaly: Pavlíková, Kvapilová, Šloufová. Trenér: Tomáš Samsely.