Pod zataženou střechou Agrofert Areny začal Hájek souboj s 242. hráčem světa skvěle. Ujal se vedení 3:0, jenže pak začal Argentinec protestovat. „On si stěžoval, že po zkosených mantinelech stékala voda na kurt. Dalo se tomu předejít, ale zaplaťpánbůh se to vyřešilo,“ řekl Hájek. Situaci nakonec vyřešilo několik ručníků, položených na mantinely.

Po několikaminutové pauze, ale zůstal obraz hry stejný. Hájek si bez problému došel pro vítězství 6:1 v první sadě.

Ve druhám setu se šestadvacetiletý Argentince zlepšil a dostal se do dvougemového vedení. Hájek ale kontorval a vývoj druhé sady otočil ve svůj prospěch.

Pak ale přšel brejk a za stavu 5:3 servíroval český tenista do utkání. Při mečbolu dal dvojchybu a zápas se o něco protáhnul. Nakonec získal Hájek druhou sadu poměrem 7:5 a bez větších potíží postoupil do druhého kola. „Byl to trochu jiný zápas, než proti světovým hráčům, se kterými jsem v poslední době hrál. Rozdíl je hlavně v tempu hry a výmeny jsou razantnější,“ vysvětlil Hájek.

„Je tady na mě trochu větši tlak. Už se mi nehraje tak uvolněně. Trochu jsem byl nervózní, ale jsem rád, že jsem to zvládl,“ prohlásil šestadvacetiletý Hájek. „Trochu mi vadila ta střecha a ze začátku to byl problém na servis a timing,“ přiznal hráč TK Agrofert. „Ale je to pro všechny stejné,“ dodal. „Alespoň byla jistota, že ten zápas dohrajeme a že nebue přerušován.“

Ve druhém kole se utká s přemožitelem Dominika Hrbatého Ruie Machadem z Portugalska.

V Prostějově nadále prší a hraje se pouze na centrálním dvorici. Momentálně na něm bojuje Robert Rumler proti Jarkkovi Nieminenovi z Finska. Po něm nastoupí Hanescu se Semjanem.

Czech Open, 1. kolo

Hájek (ČR) – Aranguren 6:1, 7:5

Montaňes (Šp.) – Marrero 6:0, 6:1

Granollers (Šp.) – Vaněk (ČR) 6:3, 1:0 přerušeno

Darcis – O. Rochus (oba Bel.) 6:3, 1:1 přerušeno

Renavand (Fra.) – Devvarman (Ind.) 7:5 přerušeno

MIROSLAV MAZAL