Pospíšil od začátku ukazoval, že jeho umístění v páté stovce světového žebříčku není zcela odpovídající jeho schopnostem. Hájkovi vzal jeho první dva servisy a dostal se do trháku. Oba hráči byli lepší na příjmu a často si brali své podání. V deváté hře udělal Pospíšil chybu, když poslal smeč jen do sítě a potřetí přisel o svůj servis.

Hájek již první set dotáhl výsledkem 6:4 a ujal se v zápase vedení.

Stejně jako v první sadě, tak i ve druhé začal prostějovský rodák lépe. Hájek uhrál první game až za stavu 0:5 a druhá sada se tak stala kořistí devětadvacetiletého Pospíšila poměrem 6:2.

Třetí set přinesl od začátku bitvu o každý míč. Krásné dlouhé výměny se divákům líbily a po jedné mimořádně vydařené aplaudovali ve stoje.

Ve třetím setu bylHájek o chlup lepší

Šestadvacetiletý rodák z Olomouce byl ale ve třetí sadě o chlup lepší a Pospíšil dotahoval ztrátu marně. V rozhodujícím setu uzmul Hájek svému soupeři čtyřikrát servis a po výsledku 6:3 znovu po roce postoupil do finále Czech Open.

„Byl to zatím nejtěžší zápas. Oba jsme si sáhli na dno svých sil a předváděli jsme dobrý tenis. Jarda (Pospíšil) hrál výborně na celém turnaji a musím mu pogratulovat,“ pochválil Hájek soupeře.

„Jsem moc rád, že jsem to zvládl,“ dodal vítěz zápasu.

Jeho soupeř má za sebou nejlepší výsledek kariéry. Na svém domácím nejoblíbenějším turnaji. Přesto byl po porážce zklamaný. „Doufám, že postupem času budu spokojený a budu na tento turnaj rád vzpomínat,“ prohlásil poražený semifinalista.

Dvojnásobný vítěz Czech Open Hájek se ve finále střetne s Radkem Štěpánkem, který porazilKazacha Andreje Golubeva. „Bylo by nejlepší, kdyby finále hráli dva Češi. Oba jsme v Davis Cupu, takže by to s Radkem bylo hezké finále,“ dodal ještě před druhým semifinále Jan Hájek.

Czech Open, semifinále:

Hájek (6-ČR) – Pospíšil (ČR) 6:4, 2:6, 6:3.

Štěpánek (1-ČR) - Golubev (7-Kaz) 6:3, 6:2

VÍCE K SEMIFINÁLOVÉMU ZÁPASU RADKA ŠTĚPÁNKA:Štěpánek se s Golubjevem v semifinále nepáral

MIROSLAV MAZAL