Jejím největším běžeckým úspěchem je třetí místo na půlmaratonu v Blansku v roce 2009 (1:46:46 hodin). Od běhu ale nebylo daleko ke kolu a v témže roce Jana absolvovala svůj první cyklistický závod, domácí Mamut Bike.Cyklistka Jana Bednaříková

Cyklistiku si zamilovala a sezona 2012 byla její zlomová – podávala výborné výkony, které neunikly ani Radku Dlabajovi ze Zlína, za jehož klub Amenity – Expert Sport Team Jana od roku 2013 závodí. Pod vedením trenéra Ondřeje Koblihy její výkonnost neustále roste a prakticky není závodu, ve kterém by se neumístila mezi nejlepšími třemi.

Její letošní cíl je jasný – nominovat se na mistrovství světa horských kol v italské Val Gardeně, které se koná na konci června.

„Zimní příprava byla hodně pestrá, trénovali jsme často na běžkách, dost jsme i běhali a chodili do posilovny. Zařadili jsme také sportovní hry a v neposlední řadě i to kolo. Doufám, že výkon poroste nahoru, začala jsem letos chodit do práce a je to malinko jiné, není tolik času na regeneraci a člověk se musí více otáčet a vážit každé volné chvilky," vypráví Jana.

Jasnou prioritu letos dává biku a první důležité letošní závody ji čekají už brzy – bude startovat na Chřibské 50, Rohálovské 50 a premiérově také na Author Šela Marathonu. Silniční závody absolvuje pouze pro zpestření přípravy, uvidíme ji například na Mamut Tour, Beskyd Tour nebo na některých závodech Slezského poháru. Pokud se jí bude dařit, může si splnit svůj sen a postavit se na start spolu se světovou elitou.

„Ambice na TOP 5 rozhodně nemám, ale určitě mohu překvapit a zajet solidní závod. Základ ale bude se na mistrovství světa nominovat," pověděla přerovská závodnice. (kou)