„I pro mě samotného to bylo nečekané. I z hlediska obtížnosti, konkurence a kvality závodů je seriál SPAC o několik úrovní výše než Moravský pohár. V našich končinách je to z hlediska amatérského cyklisty nejvýznamnější seriál. Proto beru tento výsledek jako největší úspěch dosavadní kariéry,“ prozradil Babiánek.

K celkovému prvenství mu pomohlo hlavně výborné jaro, během nějž byl na většině závodů v elitní pětce. „Nejvíce si vážím vítězství v Bohumínské časovce, třetího místa z úvodního závodu v Olšovci a druhého místa na etapovém závodě Velká cena SPAC, kde mi k výsledku výrazně pomohl kamarád a týmový kolega z IN-LIFE Cycling Teamu Tomáš Satke,“ zmínil David Babiánek.

O triumfu definitivně rozhodl v závěrečném závodě, trojčasovce na vrchol Kasárne v Beskydech, kde skončil na čtvrtém místě a připsal si tak poslední důležité body.

Babiánek přitom během letošní sezony nezůstal pouze u silniční cyklistiky. Výborné výsledky zaznamenal i na závodech horských kol, na slovenském Kráľovském MTB maratonu skončil druhý celkově a první ve své kategorii.

„Zkusil jsem v létě dokonce jeden triatlon a i zde jsem se podíval na stupně vítězů. Mám za sebou nejlepší sportovní rok, celou sezonu mě podporovala přítelkyně Edita, kamarádi i rodina, kterým bych chtěl touto cestou poděkovat,“ řek závěrem David Babiánek.

Kojetín hostil po 24 letech Český pohár v kanoistice.
Kojetín po 24 letech hostil Český pohár kanoistů
Na netradičním dvojskifu mix přidal vítězství ještě Matyas Šišma s Denisou Rákosovou.
Veslaři odjeli poslední závody na vodě