Na závěr roku tak byla po zásluze odměněna na Zlatém kanárovi oceněním pro talent roku mezi dívkami.

„Za celou sezonu jsem strašně ráda, stejně tak i za to, že jsem byla oceněna takovou trofejí. Je to samozřejmě čest, jen tak někomu se o tomhle ani nesní. Doufám, že tak budu pokračovat,“ přeje si obrovská naděje českého tenisu.

Aby toho nebylo málo, třešničkou na dortu byla uplynulá sobota a účast Noskové v tenisové extralize dospělých. Co víc, v Prostějově vyzvala hvězdnou Lucii Šafářovou.

„Byla to pro mě čest, zahrát si s takovou hráčkou. Jsem ráda za zápas i slušný výkon,“ usmívala se Nosková.

A měla k tomu důvod. S Šafářovou v prvním setu dlouho držela krok, nakonec padla se vztyčenou hlavou 4:6 a 2:6.

„V prvním setu se mi dařilo víc, tam jsem si uhrála všechny své servisy až na poslední gem. Druhý set to už s tím servisem bylo horší,“ krčila Linda Nosková rameny.

Kde cítila největší rozdíly mezi vlastní hrou a tenisem finalistky French Open z roku 2015?

„Řekla bych, že určitě v tom servisu. Ale třeba bekhend je moje silná stránka, tam bych si troufla říct, že jsme tak nastejno,“ řekla dokonce.

Do budoucna chce Linda Nosková zapracovat hlavně na vytrvalosti, servisu i forhendu. V příští sezoně ji čekají hlavně turnaje kategorie ITF. „Možná i nějaký ten juniorský grandslam,“ dodala.

ŠAFÁŘOVÁ: UKÁZALA MI, JAK JSEM STARÁ

Její talent na vlastní kůži okusila Šafářová, která v listopadu oznámila konec bohaté a úspěšné tenisové kariéry.

„Především mi to ukázalo, jak už jsem stará,“ vtipkovala po souboji se čtrnáctiletou hráčkou Přerova.

„Na svůj věk předvádí skvělý tenis, je krásné vidět, že budoucí generace roste,“ usmívala se bývalá světová pětka.

Do zápasového rytmu se Šafářová dostala po delší pauze, se svým výkonem však byla spokojená.

„Jsem ráda, že jsem týmu přinesla bod. Takový ten zápasový rytmus je vždycky trošku jiný, ale myslím, že jsem dnes hrála dobře,“ pochvalovala si.

Přerov nakonec v sobotu Prostějov překvapivě porazil 5:4 zejména díky výborným výkonům mužského osazenstva v čele s Peterem Gojowczykem (59. hráč okruhu ATP) a Denisem Istominem (93.). V neděli ovšem padl s Říčany 3:6, což jej vyřadilo ze hry o šokující postup do finále.

O účast v boji o zlato proti 1. ČLTK Praha si to tak v pondělí rozdal Prostějov s Říčany, kterým stačilo uhrát čtyři body. Dosáhly však jen na tři, TK Agrofert je tak ve hře o jedenáctý extraligový titul v řadě.