„V Prostějově jsem vyrůstal odmalička. Vyhrál jsem tady už třikrát challenger v relativně nízkém věku. Rád bych udělal rekord, ale to bych předbíhal,“ nastínil vítěz z let 2014, 2015 a 2017, který ještě v pátek odjížděl na travnatý podnik ve Stuttgartu a čeká jej tak netradiční přesun z trávy na antuku.

„Letos těch turnajů bylo i kvůli covidu málo. Bohužel to tak mám, moje kariéra byla vždycky na houpačce,“ dodal Veselý.

Další hvězdou turnaje bude Španěl Pablo Andujar, který si nedávno připsal skalpy Dominica Thiema i Rogera Federera.

„S Pablem máme velice korektní vztahy, rád se sem vrací. Hraje tady už potřetí v řadě, loni byl ve finále, předloni vyhrál. Měl teď skvělé výsledky,“ řekla ředitelka turnaje Petra Černošková na páteční tiskové konferenci.

„Myslím, že startovní pole je velice kvalitní. Jsou tam vesměs nejlepší čeští i slovenští hráči,“ přiblížila Černošková.

Turnaj může navštívit až 700 diváků. „Budou muset mít roušku nebo respirátor. A samozřejmě budeme měřit teplotu a patrně i vyžadovat test nebo očkování tak, jak je to běžné. Za podporu diváků budeme určitě rádi my i hráči,“ uzavřela ředitelka turnaje.

Na Moneta Czech Open by se měli představit čtyři hráči elitní světové stovky. Vloni se z triumfu radoval polský ranař Kamil Majchrzak.