VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Červená-Bořutová skončila pátá na MS ve fitness. Tady je její sestava

VIDEO / Celý přerovský tým Fitness AVE má za sebou vynikající rok 2017. Krásnou tečku za ním udělala v prosinci jeho dlouholetá závodnice, ale také trenérka Lenka Červená Bořutová.

4.1.2018
SDÍLEJ:

Přerovská fitnesska Lenka Červená-BořutováFoto: archiv sportovkyně

Na mistrovství světa ve fitness žen ve francouzském letovisku Biarritz vybojovala skvělé páté místo. V úterý 9. ledna oslaví své třiatřicáté narozeniny.

Mezi často náctiletými závodnicemi by ji někdo mohl házet do starého železa, tam ale přerovská nejúspěšnější sportovkyně roku 2016 rozhodně nepatří.

Také na svém šestnáctém světovém šampionátu v kariéře se postarala o obrovský úspěch. „Sama se tomu kolikrát divím,“ skromně se usmívá úspěšná fitnesska.

Sestava z finále MS


Lenko, v prvé řadě gratuluji k dalšímu velkému úspěchu. Jak jste k němu ve Francii dokráčela?
Děkuji, bylo to super. Abych se mohla dostat na nejvyšší příčky, musela jsem nejprve zvládnout semifinále. To se konalo v sobotu. Do finále vždy postupuje šest nejlepších z každé kategorie, což se mi podařilo. V neděli jsem závodila ve finále a získala to páté místo.

S takovým umístěním musíte být spokojena, je to tak?
Bijí se ve mně dva takové pocity. Na jednu stranu si toho moc cením, že pořád patřím mezi ty nejlepší na světě – po osmnácti letech závodění. Pak cítím taky to, že stále ještě chci alespoň jednu medaili. V této kategorii rozhodují pouze lidé, je to hodně subjektivní. Člověk klidně může být první nebo pátý. Takže to chce štěstí, zatím tu medaili nemám, ale vím, že ji budu mít!

Jaký je váš tajný recept, že stále můžete porážet o hodně mladší soupeřky?
Sama se tomu kolikrát divím (směje se). Hledám jakýsi střed pro hlavu a tělo. Asi proto můžu osmnáct let fungovat tak, jak funguji. Je pravda, že se srovnávám s o polovinu mladšími závodnicemi. Je mi třiatřicet, dnes už je normální věkový průměr i kolem šestnácti let.

Bývaly závodnice běžně takto mladé i dříve?
Za těch dvacet let, co závodím, když jsem ještě jako juniorka závodila mezi ženami, tak neexistovalo, aby mezi námi byla závodnice pod třicet let. Teď je to úplně obráceně. Celkově je to úplně o něčem jiném, než to bývalo před těmi dvaceti lety. Pro mě je to vlastně teď nevýhoda. Tenkrát zase byla nevýhoda, že jsem závodila mezi staršími ženami (usmívá se). Ale to je malá věc.

Čím to je, že se věk závodnic o tolik posunul?
Změnila se pravidla hodnocení, teď se hodnotí postava a gymnastická sestava půl na půl. Dřív tvořila postava sedmdesát procent hodnocení, třicet patřilo sestavě. Je to takový impuls i pro ty mladší holky, aby mohly díky sestavě dosáhnout mezi ženami dost vysokých umístění. Dělat v mém věku některé gymnastické prvky je dost těžké. Vždyť gymnastky také nezávodí ve třiceti letech. Navíc se to nedělá na měkkých pružných podlahách jako prostná. Je to masakr. Já jsem byla ráda, že se mi teď v semifinále a finále v obou sestavách nic nestalo, neměla jsem modřinu ani jiné následky. Už to pro mě byla svým způsobem výhra.

Luxusní rok 2017

Jak hodnotíte celý rok 2017?
Pro náš klub to byl luxusní rok. Vždy to samozřejmě může být lepší, ale mějme pokoru a sebereflexi. Bylo to fakt super. Od našich závodníků, které připravujeme s Tomášem Antlem (například svěřenec Daniel Konečný se stal mistrem republiky juniorů v kulturistice, pozn. red.), po holčičku, která byla nominována na mistrovství světa ve fitness (Adeli Nesvadbová, pozn. red.). Na podzim jsme teď měli novou závodnici, která nám vyhrála v podstatě všechno (Zuzana Uhlířová, pozn. red.). Zakončili jsme to mým krásným mistrovstvím světa.

Taky jste se na začátku roku stala nejúspěšnější sportovkyní města Přerova. Jak si vážíte tohoto triumfu?
Za těch osmnáct let jsem první místo v rámci tohoto ocenění nezískala. Opravdu jsem byla šťastná.

Vy jste především také trenérkou ve Fitness AVE. Jak těžké je skloubit vše dohromady i se závoděním na nejvyšší úrovni?
Není to těžké. Vše spolu souvisí a je to propojené. Spíš je obtížné skloubit to s volným časem. To je pro mě nejtěžší. Jinak v podstatě dělám to, co mě baví, je to můj koníček. Ani svým způsobem nemůžu říct, že je to pro mě zaměstnání. Můžu závodit, sportovat, věnovat se přípravě svěřenců, do toho mám vše propojeno s širokou veřejností. Asi málokdo může dělat práci, která jej tak baví. Někdy toho samozřejmě mám dost, ale to pak mám tendenci vypnout, jedu třeba na měsíc pryč a nic neřeším.

Dalším cílem je tedy medaile z mistrovství světa, ale co dál?
Strašně moc bych to chtěla, věřím, že kdo si počká, ten se dočká. Závodila jsem za těch osmnáct let v různých federacích. Ale z této ve fitness žen bych ještě medaili ráda získala. A pak? Mě to primárně baví. Ten sport miluji, ráda se předvádím a soutěžím, proto to dělám.

Chtěla byste po posledním úspěchu někomu poděkovat?
Poděkování určitě patří všem, kteří jakýmkoliv způsobem zapříčinili, že takových výsledků dosahuji. Ti, co sami tuší, že mě nějak podporují. Samozřejmě děkuji všem lidem tady z Fitness AVE, mým rodičům, kteří mi hodně pomáhají s prckem. Pak jsou taky lidé, kteří mě ovlivňují negativně, ale směřují mě někam, kam bych se samými pozitivy ani nesměřovala. Asi nejzásadnější díky pak patří panu Šejbovi, který už samozřejmě není mezi námi. Ale dokud budu žít já, budu mu vděčná. Je to člověk, který mě na tuto cestu navedl, ukázal mi život nejen po sportovní stránce.

Co byste popřála našim čtenářům do roku 2018?
Ať jsou skromní a hlavně, aby si i oni sami přáli být zdraví. Protože kdo je zdravý, ten může všechno.

LENKA ČERVENÁ-BOŘUTOVÁ
Narozena: 9. ledna 1985
Bydliště: Přerov
Děti: syn Jakub, 6 let
Kariéra: Od 5 do 15 let sbírala úspěchy v gymnastice, od 15 let do současnosti působí ve fitness. Za 18 let závodění vybojovala několik medailí na mistrovství světa i Evropy, je vícenásobnou mistryní republiky ve fitness žen. V roce 2016 byla vyhlášena nejúspěšnější sportovkyní města Přerova.

Autor: Ivan Němeček

4.1.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 25 000 Kč

Ostatní odborní pracovníci v administrativě a správě organizace Manažer/ka jakosti a homologací - administrativní pracovník servisu. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme:, VŠ - technický nebo ekonomický směr; 5 let praxe v oblasti jakosti nebo homologací; výborná znalost anglického jazyka; Znalost práce na PC; Řidičský průkaz skupiny B, , Náplň práce:, Řízení dokumentace, tvorba předpisové dokumentace; Zajišťování a provádění interních auditů; Školení zaměstnanců firmy v oblasti kvality; Řízení změn a odchylek; Řízení neshodných výrobků a nápravných opatření; Přezkoumávání reklamací zákazníků; Zodpovědnost za integrovaný systém managementu ISO 9001; práce s technickou dokumentací; zajištění kalibrace měřidel a měřících přístrojů; udržování příruček jakosti; budete zajišťovat certifikace, homologace produktu a jeho schválení k uvedení do provozu v souladu s legislativou EU, národní legislativou a legislativou exportních států světa; V rámci servisu zaznamenávání do dané dokumentace záznamů o přijetí vozidla do opravy; Vystavování daňových dokladů, zaznamenávání výdej vozidla z oprav; Vytváření a přiřazování reklamační zakázky k výrobní zakázce; Vykonávání funkci pokladní; Dodržování vnitřních pokynů vydaných pro pokladní a skladové hospodářství; Zajišťování prodeje náhradních dílů; Zajišťování půjčování přívěsů a vedení evidence; Evidence odpracovaných hodin; Realizace a účtování výdejek a příjemek ze skladu servisu; Evidence, uzavírání a vyhodnocení reklamací; Tvorba cenových nabídek, prodej, balení a expedice náhradních dílů, zajištění potřebné dokumentace pro vývoz ND do zahraničí; Objednávání náhradních dílů, evidence skladového hospodářství, schvalování přijatých faktur; Objednávání kancelářských potřeb, , Nabízíme:, Stravování, příspěvek na dopravu, příspěvek na životní nebo penzijní připojištění + 3 dny zdravotní volno další zaměstnanecké benefity, , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: horsagova@paragan.cz. Pracoviště: Paragan s.r.o., Lipnická, č.p. 351, 753 61 Hranice 4. Informace: Hana Orságová, .

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 13 500 Kč

Uklízeči a pomocníci ve zdravotnických a sociálních zařízeních Pomocnice (uklízeči a pomocníci ve zdrav. a soc. zařízení). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 14000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Nabízíme:, příspěvek na oběd, příspěvek na dovolenou., , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na email: nemocnice@nemocnice-hranice.cz;, - telefonicky (Po-Pá 8,00 - 15,00 hod.) na čísle 581 679 171 - paní Krejčí. Pracoviště: Nemocnice hranice a.s., Zborovská, č.p. 1245, 753 01 Hranice 1. Informace: Jitka Krejčí, .

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 6 100 Kč

Uklízeči a pomocníci v administrativních objektech Pracovník/ce úklidu (OZP). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 6100 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracovní místo vyhrazené zaměstnavatelem pro osoby se zdravotním postižením dle § 80, zákona č. 435/2004 Sb.. Nástup možný IHNED., Pracovní doba: PO, ST – 17,00 - 19,00hod.; ÚT, ČT, PÁ - 15,00 - 17,00hod., , Náplň práce:, úklid chodeb, schodišť, kancelářských prostor a sociálních zařízení. Úklid (zametání) vnějších prostor před budovou. Není požadováno mytí oken., , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: ivo.horil@deltaservis.cz;, - telefonicky (Po - Pá 08,00 - 14,00hod.) na čísle 608 572 417 - pan Ivo Horil, , Pozn.: Na pracoviště nechodit, kontakní osoba má sídlo na jiné adrese zaměstnavatele.. Pracoviště: Delta facility, s.r.o. - pracoviště přerov, smetanova, Smetanova, č.p. 1941, 750 02 Přerov 2. Informace: Ivo Horil, +420 608 572 417.

Výroba - Ostatní strojírenští technici pracovník/ce OTK. 18 000 Kč

Ostatní strojírenští technici pracovník/ce OTK. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Nástup možný IHNED nebo dle dohody., , Požadujeme: , minimálně střední odborné vzdělání s maturitou technického směru, Německý jazyk - pasivně, základní orientace ve výkresové dokumentace, v kontrolních protokolech, v dokumentaci kvality a technických normách. Znalost kontroly svarů vítána. Požadujeme zájem o obor s cílem postupného zaškolení pro kvalifikaci kontrolora kvality. , , Nabízíme:, zázemí stabilní firmy, motivující mzdové ohodnocení, 13. a 14. plat, 5 týdnů dovolené, obědy v areálu společnosti, osobní rozvoj a vzdělávání, životní pojištění., , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: olga.holzmannova@progress-ok.cz, - telefonicky na čísle 581 292 530 - paní Olga Holzmannová. Pracoviště: Progress ok a.s.-, 9. května, č.p. 2452, 750 02 Přerov 2. Informace: Olga Holzmannová, +420 581 292 530.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Hranicích se konal v pátek a v sobotu festival Letiště, který láká každý rok na skvělou hudbu, ale také divadlo a performanci.
6

Jde to i bez známých jmen. Festival Letiště vykročil novým směrem

Francouzi se radují z vítězství na MS.
8

Triumf po dvaceti letech. Francouzi přestříleli Chorvaty a jsou mistry světa

U Přerova havaroval horkovzdušný balon, strhl elektrické vedení

O velkém štěstí může mluvit osmičlenná posádka horkovzdušného balonu, který v pátek třináctého kolem šesté hodiny večer havaroval při přistávacím manévru v Žeravicích u Přerova. Vyhlídkový let z Olomouce byl podle pilota nucen přistát kvůli hrozící lokální bouřce.

Vycházka po bojišti připomněla slavnou bitvu

Přestože od památné prusko-rakouské bitvy u Tovačova uplynulo více než sto padesát let, stále přitahuje pozornost nadšenců historie. Na vycházku po bojišti se zastávkami u pomníčků obětí se vydali v sobotu členové Komitétu pro udržování památek z války roku 1866, ale zajímavé informace o detailech bitvy si nenechala ujít ani řada místních.

Kombajn se vznítil na poli, řidič utekl

Požáry na polích v tropických vedrech nejsou ničím neobvyklým, že by ale při práci začala hořet zemědělská technika, to se nestává tak často.

Přerovské kino Hvězda čeká oprava střechy. Za 15 milionů

Nákladnou výměnou střešní krytiny projde jediné přerovské kino Hvězda. Střecha budovy je už totiž ve špatném stavu a oprava přijde na 15 milionů korun. Kromě toho získá kino v nejbližších dnech také novou vzduchotechniku, která zajistí kvalitní větrání sálu a v zimě ho vytopí teplým vzduchem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT