„Cíl je splněn. Do Kopřivnice jsme jeli zvítězit, což se nám podařilo. Byl to zajímavý zápas, ve kterém padlo hodně branek,“ nechal se slyšet hranický trenér Libor Hrabal.

Přitom úvod střetnutí byl vyrovnaný, když se oba týmy třikrát vystřídaly ve vedení. To nejdůležitější se pak odehrálo v rozmezí 26. – 30. minuty. Domácí se zasekli na dvanácti brankách a Cementáři třemi góly odskočili na poločasových 12:15.

Po změně stran pomalu navyšovali vedení, avšak jen do 41. minuty a stavu 17:21. Kopřivnice od tohoto stavu začala ukrajovat ze svého manka a na rozdíl jediné branky (26:27) se dotáhla v 53. minutě. Závěrečné okamžiky střetnutí tak skýtaly velké drama.

Cementu se podařilo odskočit na 26:28, ovšem domácí šli po chvíli opět na kontakt. Před aktéry utkání byla poslední pětiminutovka, ve které zúročil své zkušenosti hranický gólman Josef Kučerka, jenž podržel tým několika důležitými zákroky a už neinkasoval. Vítězství hostí korunoval ještě v poslední minutě Magrla devětadvacátou brankou.

„Základny našeho vítězství jsme položili už v první půli, kdy jsme si vytvořili náskok, a Kopřivnice musela po zbytek utkání jen dotahovat. Kluci ale bojovali a své vedení udrželi až do konce,“ konstatoval kouč Hrabal a v zápětí vyzvedl výkon svého gólmana. „V závěru, kdy se lámal chleba, měl Pepa Kučerka dva, tři těžké zákroky, kterými nám dopomohl k vítězství,“ řekl.

Přestože Hraničtí nepodali takový výkon jak proti mistrovské Dukle, body jsou jejich. „Obrana nebyla až tak agresivní jako ve středu, ale v útoku jsme se prosadili. Chtěli jsme hodně a některé věci se nepodařily, ale i tak je naše forma na vzestupu,“ dodal k souboji s Kopřivnicí trenér Cementu.

HK Kopřivnice – TJ Cement Hranice 27:29 (12:15)

Nejlepší střelci: Rachač 10, Krejčiřík 8, Gřes 3/2 – Čadra 6, Indrák 6, Galus 5.

Sedmimetrové hody: 6/2 – 1/0. Vyloučení: 3 – 6. Rozhodčí: Bubeníček, Hanák. Diváci: 200.

Sestava a branky Hranic: Kučerka, Fabián – Magrla 1, Kleisl, Brož, Ruber, Čadra 6, Indrák 6, Bajgar, Samiec, Galus 5, Šíra 2, Dolák 4, Weintritt 3. Trenér: Libor Hrabal.

Házenkáře Cementu dva body z Kopřivnice katapultovaly o dvě příčky výš, tedy na sedmou pozici. Jejich dalším soupeřem v neděli od 10.30 hodin bude poslední Třeboň doposud jen s jediným bodem za remízu s Brnem. „Hrajeme doma, navíc proti poslednímu, takže není co řešit. Nebereme nic jiného než vítězství,“ burcuje svůj tým trenér Libor Hrabal.