„V zimě jsem chtěl odcestovat na soustředění na Kanáry, nakonec se to ale nepodařilo a po sedmnácti letech jsem nebyl v teple. Nicméně podařilo se mi do tréninku zařadit i nějaké věci z mé profesionální triatlonové kariéry, takže i to bylo pro mě oživení. Trénoval jsem hodně objemově. Dvakrát denně jsem plaval, chodil běhat, i do velkého sněhu, a postupem času jsem zapojil i přípravu na spinningu. I když jsem nebyl v teple, myslím, že mi to nijak neublížilo,“ řekl k zimní přípravě triatlet Hýzl.

Postupem času se mu ale do mysli začala vkrádat myšlenka, že si dal těžký úkol v nevhodnou dobu. Toto období naštěstí překousl a šel dál. Absolvoval v rámci tréninku dva běžecké regionální závody, a to půlmaraton v Oseku nad Bečvou a Hranickou dvacítku.

„Poslední měsíc jsem se přiblížil k výkonům, které jsem podával mezi třiceti až čtyřiatřiceti lety. Zdálo se být vše optimální, jenže… Byl jsem přetrénován, unaven, jednou jsem vynechal masáž a při běžném pohybu mi prasklo v zádech. Chodil jsem denně na injekce. Bolest naštěstí odcházela, takže jsem si pomalu přidával, až se dostal opět na svůj standard,“ přiblížil nepříjemné zranění v ten nejméně vhodný okamžik novopečený otec, kterému se v půli května narodila dcera Kateřina.

Závod, kvůli kterému systematicky trénoval celý rok, se ovšem nezadržitelně blíží a čas teď běží dvakrát rychleji. Klíčové datum je 5. července, kdy se v rakouském Klagenfurtu uskuteční Ironman, jeden z kvalifikačních závodů na mistrovství světa na Havaji.

V kategorii 40 - 45 let, kde bude startovat i Jaroslav Hýzl, je něco málo přes pět set triatletů, kteří si brousí zuby na devět kvalifikačních míst na svět. Věřme, že mu zdraví vydrží a podaří se mu probojovat na Havaj, kde chce definitivně ukončit svou bohatou závodní kariéru.