„Vycítil jsem, že nastal ideální moment. Vrcholného závodění jsem se tedy definitivně vzdal, květnový závod v Kramolíně u Nepomuku byl pro mě v kategorii Elite poslední,“ prozradil Pavel Procházka.

Hlavním důvodem je pochopitelně možnost věnovat svou energii naplno mladším jezdcům přerovského oddílu v čele s loňským mistrem světa kategorie Senior 20 Matějem Popelkou.

„V zimní přípravě jsem se hodně věnoval mladším jezdcům v klubu a na vlastní přípravu již nezbývalo tolik času. Biketrial je sport progresivní, překážky a závody jsou čím dál těžší a nebezpečnější. Bez stoprocentní přípravy to v pokročilejším věku už naplno nejde,“ zmínil další důvody svého rozhodnutí nejúspěšnější sportovec města Přerova z roku 2015.


Jeho svěřenec Matěj Popelka má za sebou po zmíněném historicky prvním titulu mistra světa pro přerovské barvy komplikovanou sezonu. Světový šampionát musel letos i kvůli zdravotním problémům vynechat. „Jeho účast se řešila v červnu. V té době v českém sportu opravdu žádné peníze nebyly,“ přidal další odůvodnění jeho nynější trenér Pavel Procházka.

Popelka také musel řešit důležité studijní povinnosti. Perfektně mu však vyšla zářijová část devítidílného seriálu mistrovství republiky. Dvakrát zvítězil a do poslední chvíle bojoval o konečné třetí místo. V posledním klíčovém závodě o víkendu 11. a 12. listopadu v Brně ale skončil na čtvrtém místě. Celkový bronz mu nakonec utekl nejtěsnějším rozdílem jednoho mistrovského bodu (Popelka 99 bodů, Vašek Kolář 100 bodů).

Biketrial Přerov momentálně vychovává i dalšího nadějného jezdce. Tím je mladičký Samuel Štourač. Letos obsadil v kategorii závodníků od 7 do 9 let šesté místo na přeboru České republiky.

„Od listopadu má k dispozici nové špičkové kolo, příští sezonu by mohl být výsledkově ještě lepší. Věřím, že se k Samovi přidají i další přerovští jezdci a budeme na závody jezdit v početnějším složení,“ uzavřel Pavel Procházka.

Ten se tedy přes ukončení závodní kariéry rozhodně nemusí bát, že by se nudil. A přerovský biketrial díky němu nemusí mít strach, že v budoucnu nepřijdou třeba podobné úspěchy, kterých v minulosti dosáhl on či jeho bratr Adam.