„Absolvoval jsem tady pět let za sebou a musím říct, že se mi to zdálo jako nejlepší ročník," pověděl po vyhlášení. Aby také ne.

Tak jak se vám letošní galavečer pro nejúspěšnější sportovce líbil?
Absolvoval jsem tady pět let za sebou a musím říct, že se mi to zdálo jako nejlepší ročník. I podle lidí. Bylo to asi i tím, že se dařilo hokeji, ale bylo to bezvadné, bylo plno.

Letos jste si s bratrem na pódiu střihli i parádní vystoupení, takže spokojenost?Biketrialista Pavel Procházka. Vyhlášení Nejúspěšnějšího sportovce roku 2015 v Přerově
Já mám tady ty akce hrozně rád. Když jsem byl mladý, tak jsem z toho býval nervózní, ale teď už se na to těším. To dnešní publikum bylo úžasné, málokdy jezdíme pro sportovní publikum. Jezdíme spíše plesy nebo pro firmy (usmívá se).

Zaskákal jste si při vaší show taky přes primátora Vladimíra Puchalského, jak to vlastně vzniklo?
Byl to nápad Davida Kleina (šéfredaktora Přerovského a hranického deníku, pozn. red.). Myslím si, že to tomu našemu vystoupení přidalo strašně moc. Je fajn, že se toho pan primátor nebojí a nehraje si na nějakou primadonu, která nelehne pod kolo.

Brácha trefil primátora pedálem

Nakonec tam ale nějaký menší kontakt s panem Puchalským byl, co se tam stalo, bavili jste se o tom?
Bavili, špatně jsme umístili ruce pana primátora, měl je mít spíše pod sebou nebo vedle sebe. Na těle to bylo moc vysoko a brácha ho trefil pedálem. Ten pedál je dost ostrý, takže to asi trošku bolelo.

Ale nebylo to nic vážného, obešlo se to bez jakýchkoliv následků…
To ano. Ale určitě pan primátor nevěděl, do čeho jde. Byl překvapený, když lehal pod kolo, měl trošku zděšený výraz, tak jsem se ho ptal, jestli do toho teda jde a nebojí se. Ale říkal, že strach nemá, že věří (směje se).

Zpět k předávání cen, zvítězil jste v hlavní kategorii místních sportovců. Jak si toho vážíte?
Tohle ocenění řadím strašně moc vysoko. V loňském roce se mi splnilo to, co se mi nedařilo celou kariéru. Zajel jsem medaili na mistrovství světa. Když je to oceněné ještě touto cenou, tak to je bomba.

ČTĚTE TAKÉ: VIDEO: Přerovský Sportovec roku přeskakoval primátora, dominovali hokejisté

Vítězství jsem nečekal

Čekal jste prvenství v anketě?
Nečekal jsem to. Tipoval jsem, že mezi těmi třemi oceněnými budu, protože mi David Klein říkal, že po vystoupení půjdu do saka, abych byl případně připraven. Ale první místo jsem teda nečekal. Byl jsem tady třetí už v roce 2011, ale nejlepší je jen jeden (usmívá se).

Hodně vám v minulém roce pomohl i bratr, který utrpěl zranění, které jej postavilo do pozice vašeho trenéra a mentora, jaký to má podíl na vašich výsledcích?
Loňská sezona pro mě byla jiná právě z tohoto důvodu. Chtěli jsme se dřív mezi sebou na každém závodě předhánět. Tentokrát se mi vlastně jen věnoval a já měl najednou takový komfort, jaký jsem nikdy neměl. Nemusel jsem se o nic starat. Měl jsem připravené kolo do posledního puntíku. Odjel jsem závod, šel jsem relaxovat a jinak jsem se o nic nestaral. Za to bratrovi patří velký dík, tohle k mé úspěšné sezoně strašně přispělo.

Co v té další sezoně?
Už jsem starší ročník. V kategorii Elite v republice jsem byl vlastně jediný z osmdesátých ročníků. Tak nějak to pořád táhnu dál. Říkal jsem si, že během zimní přípravy uvidím, jak se mi bude chtít a zase se mi chce. Mně to kolo chybí, takže to zase osedlám a věřím, že ještě nějaké výsledky předvedu. Těžko můžu zopakovat to, co vloni, ale mistrovství světa bude letos v Blansku. Myslím si, že jestli by nějaké mistrovství světa mělo být mé poslední, tak před domácím publikem by to bylo ideální. Musím to zajet a uspět.

V Blansku to určitě dobře znáte, je to vaše oblíbená lokalita?
Není to úplně má nejoblíbenější lokalita, ale není to ani naopak. Je to pro mě takový průměr, takže dobré.

Co bratr, bude vám i nadále pomáhat nebo vám zase přibude konkurence?
Myslím si, že na nějakém domácím závodě se sveze, ale na mezinárodní úrovni už to nebude. Takže na mistrovství Evropy, které bude v Sardinii, kde budou skalnaté sekce, které mi sedí, a na mistrovství světa, to bude zase trenér par excellence (usmívá se).