Pro staršího Adama to je letos již sedmnáctá sezona v MČR v kariéře, pro Pavla patnáctá. Trať byla na úvodní závod velmi náročná, tudíž počet trestných bodů všech závodníků byl poměrně vysoký.

Oba bráši podali průměrný výkon se spoustou chyb, což stačilo Pavlovi na čtvrté a Adamovi na páté místo, když je od sebe dělil jediný bod.

„Na úvod sezony tedy žádná sláva, ale naštěstí také žádný velký propadák jak se občas vloni stalo,“ shodli se oba jezdci.

Černou kaňkou brněnského závodu bylo ale Pavlovo zranění na poslední sekci. „Na přeskoku mi při odrazu ustřelilo zadní kolo a následkem pádu mám zraněné rameno. Ortoped stanovil diagnózu na nataženou či natrženou upínající šlachu, takže mě čeká zhruba dvoutýdenní pauza,“ přiblížil Pavel své zranění, které mu zabránilo odcestovat do slovenského Zariečie, kde se konal první závod třídílného seriálu Evropského poháru.

Adam si po loňském postupu do profesionální světové kategorie Elite na Slovensku poprvé „osahal“ těžší překážky a seznámil se s konkurencí.

Jelo se deset sekcí (tři umělé a sedm přírodních v lomu) na dvě kola a závodu se zúčastnili ti nejlepší biketrialisté z Německa, Polska, Švédska, Slovenska a Česka. Přerovský jezdec byl po prvním kole na skvělém druhém místě s třiadvaceti trestnými body a i on sám byl velice příjemně překvapen.

Druhé kolo však bylo horší. Adam přišel o nadějný náskok a nakonec obsadil více než slušnou třetí příčku. „Před závodem jsem pomýšlel tak na pátou až šestou pozici, takže s třetím místem jsem maximálně spokojen,“ konstatoval Adam, jezdící konec závodu v mírných křečích.

Další akcí, které se bratři Procházkové zúčastní, bude mistrovství Evropy, jež se uskuteční na přelomu května a června v Belgii.