Sokol HC Přerov držel otěže střetnutí ve svých rukou, kdy nedovolil soupeři dostat se ani jednou do vedení. Lví podíl na tom měl přerovský brankář Jiří Bavlnka, který svůj tým držel fantastickými zákroky a po závěrečném hvizdu jsme šli právě za ním zeptat se jej na pár otázek.

Jirko, po základní části měla extraliga tři týdny pauzu před prvními zápasy v play-out skupině. Jak jste tento časový horizont vyplnili?
První dva týdny jsme především makali na fyzičce, a ten poslední týden jsme pracovali už i s balony. Odehráli jsme též přípravný zápas v Bystřici pod Hostýnem, která hraje první ligu. Vyhráli jsme tam asi o pět branek, ale moc dobrá hra to nebyla. Dnes jsme se to snažili odedřít a vyšlo to.

Jak tedy hodnotíš dnešní utkání?
Bylo to dost rozpačité. Pořád jsme vedli o pět, šest branek, ale místo toho, abychom soupeře dorazili, tak se pořád držel na dostřel a v závěru jsme mohli klidně i prohrát.

Dalo by se říci, že to byl zápas dvou odlišných poločasů. V čem byl podle tebe největší rozdíl?
Já myslím, že to je v hlavách, protože když se daří, tak to sebevědomí je velké, jenže teď ke konci se každý bál vystřelit. Frýdek hrál na rychlé útoky a málem to v závěru dotáhl.

V první půli jste vedli až dokonce 17:10. Věřili jste, že už to dotáhnete do vítězného konce?
My jdeme do každého utkání s tím, že chceme zvítězit a celých šedesát minut pro to děláme maximum. Ano, už jsme v to věřili a naštěstí to zvládli.