1. liga

V zápase o bronz proti sobě nastoupili Démoni vs. XXX. Skóre bylo jako na houpačce. Do prvního trháku se dostali hráči XXX, když za stavu 2:1 uzmuli hru o jediný bod a zvýšili svůj náskok.

Démoni se ale nevzdali a otočili stav třemi vyhranými framy na 4:3. Další dvě hry si letci pohlídali a měli první mečbol. Diváky povzbuzovaní Démoni se vzchopili a málokdy vídanou šestistovkou si vynutili rozhodující jedenáctou nervy drásající hru, ve které dokonali obrat a vybojovali bronzové medaile.

V repríze loňského finále se vedle sebe na dráhy postavili obhájce titulu Kovo Topič a Myblko. Zatímco zápas o třetí místo byl dramatický až do poslední chvíle, tak finále bylo jen slabým čajíčkem.

Kovo Topič vletěl do zápasu jako velká voda a po chvilce vedl 5:0. Až v této chvíli se tápající Myblko trochu zvedlo a uhrálo jeden nához. To byl však jediný výpadek týmu Kovo Topič, který celou sezonu dominoval a i teď si s přehledem pohlídal obhajobu titulu.

Tým celou sezonu odehrál ve složení: Hoffmann, Almáši, Obručník a Rybka.

2. liga

Týmy postupující do první ligy byly již známé, takže se hrálo „jen“ o závěrečné pořadí na stupních vítězů. V souboji poražených semifinalistů se utkaly o 3. místo týmy Orbit a Horec.

Prvně jmenovaný celek si bez problémů poradil se svým soupeřem a porazil jej 6:1. Ve finále vyzvali kojetínští Bowling city tým Draků, ti ale nezopakovali svůj famózní výkon, kterým si zajistili postup mezi elitu, a tak po třech hodinách svítil na ukazateli stav 6:2 pro hráče City, kteří se stali vítězi druhé ligy.

Jen co skončily přerovské ligy amatérů, pořadatelé z Trumf centra již plánují turnaje. První z nich bude turnaj dětí, který se bude hrát ve třech kategoriích od 6 do 17 let a je na programu 1. června.

Druhým by měl být 14. června turnaj dvojic. Informace o obou akcích se dozvíte u obsluhy bowlingu v Trumf centru v Přerově.