Situace na kurtech byla o to zajímavější, že obě sestry hrály souběžně na sousedních kurtech. A obě si vedly takřka dokonale stejným způsobem.

„Musím říct, že to bylo náročné, protože se snažíte soustředit na svůj zápas, ale slyšíte, jak hraje sestra vedle. Myslím, že jsem to zvládla,“ usmívala se Gabriela Pantůčková.

„My jsme se dnes těmi výsledky popoháněly, protože jsme ty gemy měly úplně stejně,“ doplnila ji Magdaléna.

Finálové utkání je na programu v sobotu od 10 hodin na hlavním kurtu pod bufetem s občerstvením. Na tradičním centr kurtu už totiž roste nová hala. Vzájemná bilance hovoří lépe pro mladší Magdalénu, která sestru třikrát dokázala na turnajích ITF porazit.

„Na tréninku zápasy na ostro nehrajeme. Magda mě porazila už třikrát, ty zápasy jsou náročné. Ale když je to ve finále, tak co víc si přát,“ těšilo Gabrielu Pantůčkovou.

„Přesně tak. Je to finále za odměnu, hrát proti sestře. Favoritka podle mě není, jsme ségry a obě si to navzájem přejeme,“ prozradila Magdaléna.

JURÍKOVÁ MÁ LETOS TITUL Z DEBLU

Po obědě se turnaj s dotací 15 000 amerických dolarů dočkal také finále čtyřhry. Československý souboj mezi takřka domácí dvojicí TK Precheza Přerov Karolínou Kubáňovou s Laetitií Pulchartovou a Janou Jablonovskou s Lenkou Juríkovou dopadl lépe pro zkušenější Slovenky. Ty zvítězily po setech 2:6, 6:1 a 10:6. Juríková tak po dvou triumfech v singlu z předešlých dvou let přidala přerovský deblový titul.

„Jsem moc ráda, že jsem si aspoň takto udělala radost. Je to pro mě deblový titul asi po šesti letech, protože jsem se na čtyřhry moc nezaměřovala,“ zmínila Lenka Juríková. S Jablonovskou dokonce v Přerově odehrála vůbec první společný turnaj.

„Chtěly jsme hlavně něco vyzkoušet a natrénovat. Nečekala jsem, že vyhrajeme. Když jsem viděla celého pavouka, zdálo se mi to těžké,“ uzavřela Juríková s tím, že s Jablonovskou by rády odehrály v nejbližší době další turnaje.

Výsledky pátého hracího dne
Semifinále dvouhry: G. Pantůčková – Marfutinová (RUS) 6:2, 6:2, Šumová – M. Pantůčková 3:6, 2:6.
Finále čtyřhry: Jablonovská, Juríková (obě SVK) – Kubáňová, Pulchartová 2:6, 6:1, 10:6