„Potvrdilo se, že jejich postavení v tabulce trošku klame. Trápili doma Olomouc i Prostějov, prohráli v Liberci a překvapivě v prvním kole ve Frýdku. My jsme odehráli zápas dvou tváří,“ začal své hodnocení trenér Přerova Radim Vlček.

Zubřice tentokrát předvedly dobrý výkon pouze ve druhém setu, v němž soupeřkám povolily pouze 16 bodů.

„Když jsme hráli, byli jsme domácím naprosto vyrovnaným soupeřem. Bohužel třeba na začátku třetího setu, kdy jsme dostali soupeře pod tlak, jsme vyrobili pár nesmyslných chyb. Pak už se ten tým, který má zkušené hráčky, dostal do klidu,“ mrzelo Vlčka.

Po většinu utkání tak dominovaly Brňanky, které už v předešlém kole sebraly bod mistrovskému Prostějovu. Hostům nepomohly ani dvě výborné stíhací jízdy ze závěru třetí a čtvrté sady.

„Velká pochvala pro náš tým, že má bojovného ducha a v závěru to nezabalil. Dostali jsme se v závěru do stavu 24:24, pak jsme bohužel nedokázali reagovat na některé věci. Ale tyto balony nerozhodly celé utkání,“ poznamenal přerovský kouč.

Už v sobotu se volejbalistky Přerova pokusí na své palubovce v prvním hanáckém derby potrápit vedoucí tým soutěže z Olomouce. Utkání je v městské sportovní hale na programu od 18 hodin.

„Neodehráli jsme vůbec špatný zápas, je na čem stavět a jde vidět, že se dá s každým hrát,“ uzavřel Radim Vlček.

VK Šelmy Brno – Volejbal Přerov 3:1 (19, -16, 22, 24)

Nejvíce bodů: Janečková 26, Matuszková-Rossi 18, Boulová 11 – Měrková 22, Vander Meerová 10. Rozhodčí: Kostka, Slezák. Čas: 103 minut.
VK Brno: Janečková, Kočvarová, Matuszková–Rossi, Beránková, Boulová, Nováková, libero Chlumská. Střídaly: P. Pospíšilová, A. Pospíšilová. Trenér: Martin Gerža.
Přerov: Vander Meerová, Jehlářová, Zatloukalová, Svobodová, Shapavalová, Měrková, libero Vaňková. Střídaly: Personová, Kohoutová, Šálková, Jurášová. Trenér: Radim Vlček.