Ve Studénce potvrdili skvělou formu Michal a Jan Křištofovi, když oba závody svých kategorií vyhráli a zajistili si tak před posledním podnikem v Opavě celková prvenství v seriálu Moravské ligy.

Dařilo se i Davidu Spurnému, který si taktéž dvakrát vyjel první příčku. Zdeněk Novotný vybojoval dvě stříbra, jedno Adam Hladík, Martin Machanec i Ondra Tvrdoň potom získali jedno stříbro a jeden bronz.

Další umístění ve Studénce: Marian Ryška 5. a 4. místo, Martin Mikuš 6. a 4. místo, Pavel Machanec 8. a 7. místo, Martin Valenta 11. a 10. místo.

V Opavě jezdce čekalo nemilé překvapení v podobě nově vybudované dráhy, která měkkým a rozbláceným povrchem připomínala spíše staveniště.

K tomu se přidal chvílemi poletující sníh, poměrně velká zima a studený vítr, což je pro bikros ta nejhorší kombinace.

Přesto hlavní traťový komisař rozhodl, že se závod pojede, a hraničtí jezdci dopadli ve svých kategoriích takto: Adam Hladík a Michal Křištof si vyjezdili 1. místa, Martin Machanec 2. místo, Ondra Tvrdoň a David Spurný 3. místa, Marian Ryška, Marin Mikuš a Zdeněk Novotný 4. místa, Pavel Machanec 8. místo a Martin Valenta 9. místo. Jan Křištof závod z důvodu společenských aktivit vynechal, nenastoupil rovněž Jakub Hladík.

Celkově si hraničtí závodníci v seriálu Moravské ligy počínali takto: 1. místa a titul Mistra Moravy si vybojovali Michal a Jan Křištofovi, hned za nimi se na 2. stupínku umístili Adam Hladík, Martin Machanec, Ondra Tvrdoň a David Spurný, které na „bednu“ svou 3. příčkou doprovodil Zdeněk Novotný.

Shodná 5. místa si vyjezdili Marian Ryška a Martin Mikuš, 6. Pavel Machanec, 9. Martin Valenta, a celkovou 10. pozici si vyjezdil Jakub Hladík. Tímto se hraničtí borci rozloučili s letošní sezonou a přemisťují své aktivity do tělocvičny na zimní přípravu.

Již za měsíc se však začíná v evropských halách rozjíždět sezóna následující. Ta je z důvodu Olympijských her zahájena Evropským pohárem již letos 8. prosince ve Francii a pokračovat bude po celou zimu.

Vedení oddílu BMX Hranice přeje svým jezdcům do nové sezóny co nejméně pádů a hodně radosti z dobrých umístění.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika