Po společném startu absolvovaly všechny věkové kategorie náročnou trať po lesních cestách a pěšinách na vrchol hory Kozubová o délce 5150 metrů a stoupání s převýšením 550 metrů.

V souboji o vítězství a cenné body do celkového hodnocení poháru měl nejvíce sil Ondřej Horák (Fortex Moravský Beroun), který zvítězil časem 24:29 minut. Stupně vítězů vybojoval druhým místem přerovský zástupce Tomáš Bláha startující za AK ASICS Kroměříž, když jeho výsledný čas byl 25:10 minut. V hlavní kategorii mužů do 39 let vybojoval Petr Vymazal (AD Cyklo Brodek u Přerova, 26:23) pátou příčku.

Jan Vodička (MK Radslavice) si v kategorii mužů 60 – 69 let doběhl pro bronzovou medaili v čase 36:10 minut. V kategorii mužů 70 let a starších zaběhl Jindřich Tomíšek (Střechy Macháček Říkovice) druhý nejrychlejší čas 42:40 minut.

Březina vyhrál Zlatý maraton Emila Zátopka

Třetí ročník Zlatého maratonu Emila Zátopka uspořádal SC Marathon Plzeň. Po startu od sokolovny ve Štruncových sadech absolvovali účastníci klasický maraton o vzdálenosti 42,2 km v plzeňských ulicích. Závodu se i za značného vedra zúčastnil Jiří Březina z SK Přerov, který vyhrál kategorii mužů 70 let a starší, když zaběhl čas 4:44:14 hodin.

Tomíšek vládl veteránům

Letos už po devatenácté se běžci sešli na Nemojanském krosu. Po společném startu v Kutaci pod kostelem svatého Martina zdolávali sportovci náročnou trať po lesních a polních cestách a pěšinách se značným převýšením. Běžci kategorie mužů 70 let a starší absolvovali trať dlouhou 5 kilometrů, se kterou se nejlépe popasoval Jindřich Tomíšek z Říkovic, který zaznamenal nejrychlejší čas 27:22 minut a zvítězil.

Bláha zvítězil na Lysé hoře

Atletický oddíl TJ Jäkl Karviná uspořádal už 25. ročník horského Běhu na Lysou horu. Závod byl zařazen do seriálu Českého poháru v běhu do vrchu 2010 a přilákal přes značné vedro 135 sportovců. Po společném startu od rozcestí k Lysé hoře poblíž Krásné Mohelnice běžely všechny kategorie po lesní asfaltové silnici trať o délce 8,4 kilometru se stoupáním a převýšením 704 metru. Jako první dorazil na vrchol Lysé hory s více jak minutovým náskokem přerovský Tomáš Bláha startující za AK ASICS Kroměříž (37:43 minut) před Jiřím Žákem (Technika Brno, 38:57 min.).

Mezi 19 startujícími muži nad 60 let si dobře vedl Jan Vodička (MK Radslavice), který vybojoval 6. místo za 54:34 minut.