Minulou sobotu se na dráze sešlo 134 závodníků nejen z Česka, ale i ze Slovenska a Polska. Potěšující je, že hlavně v mladších kategoriích bylo pořádně nabito.

To je jen důkazem, že tento sport si získává čím dál větší oblibu. Z lipnických jezdců se v sobotu nejlépe dařilo Tomáši Abedrothovi, jezdícímu kategorii Boys 14, který skončil třetí. Ne zrovna šťastný den měl Tomáš Hloušek, jenž ve své kategorii Cruiser TOP během závodů dvakrát spadl, ale i tak si vyjel zasloužené čtvrté místo.

Ondřej Plaček v kategorii Boys 17+ ve finálové jízdě také upadl a propadl se ze čtvrté na sedmou pozici. Nedařilo se ale Ondřeji Tvrdoňovi, který v semifinálové jízdě z druhé postupové pozice upadl a celkově skončil ve své kategorii Boys 11 až čtrnáctý.

Nedělní závod provázelo celý den hezké a teplé počasí, což se odrazilo i na výsledcích jezdců BMX Abos Lipník, kteří tentokrát absolvovali závod v kompletní týmové sestavě.

Oddílový benjamínek Kamil Škop v kategorii Boys 7-8 skončil v semifinále na nepostupové pozici, což mu vyneslo devátou příčku. Za to Tomášové Hloušek a Abendroth vyjeli shodně třetí místa. Ondřej Tvrdoň obsadil pátou pozici a Ondřej Plaček skončil těsně pod bednou.

(zt)