Do závodu v elitní kategorii (top 12 jezdců) nastoupili tři přerovští jezdci. Kromě zkušených bratrů Procházkových i talentovaný Matěj Popelka, který věkem patří ještě mezi juniory.

„Matěj bydlící v Luběnicích u Olomouce s námi vloni intenzivně trénoval a letos poprvé startuje za přerovské barvy. Je velmi nadějným jezdcem, v mládežnických kategoriích posbíral hodně úspěchů i na mezinárodním poli. Chceme jej s bráchou posunout dále, předávat mu naše zkušenosti. Na domácí scéně poprvé startuje mezi nejlepšími dospělými jezdci, na mezinárodním poli ale bude však ještě startovat v juniorské kategorii. Věříme, že by mohl na srpnovém mistrovství světa atakovat medaile," vysvětlil Adam Procházka, který je zároveň předsedou AMK Biketrial Přerov.

Do závodu, který ztížil ranní déšť, vstupoval každý z jezdců s rozdílnými ambicemi. Pavla Procházku trápily v posledních týdnech problémy s kolenem a do závodu šel s tréninkovým mankem. Solidně rozjetý závod si pokazil ve druhé polovině a domácí šampionát zahájil 4. místem.

„Výsledek byl lepší než předvedená jízda. Necítil jsem se na kole ještě úplně dobře. Věřím, že teď už budu moct trénovat naplno a mé výkony půjdou nahoru," popsal své dojmy Pavel.

Matěj Popelka si odbyl svou premiéru v elitní kategorii. Nováčkovských chyb se tento sedmnáctiletý jezdec nevyvaroval, ale 6. místo je určitě dobrý odrazový můstek pro další závody.

„Matěj má dobré výskoky. Rezervy u něj byly vidět v dlouhých přeskocích, na které u juniorských tratí vloni nebyl zvyklý," doplnil poznatky Pavel Procházka.

Nejzkušenější z přerovského tria Adam Procházka nastoupil do závodu s mírným pesimismem.

„Připravené tratě se mně zdály těžké a nenastoupil jsem do závodu s dobře připravenou hlavou," upřesnil Adam.

Do toho se přidala smůla, kdy na dvou sekcích skončil těsně před jejich koncem s plným počtem bodů. Adam určitě chtěl skončit lépe než na 8. místě.

Vítězem úvodního klání se stal s velkým náskokem dlouholetý domácí suverén Vašek Kolář z Blanska. Domácí mistrovství pokračuje dalším závodem příští víkend v Ouběnicích u Příbrami.