Mezi nejlepšími

Pavel, mladší z bratrské dvojice, jel do Brna sám. „Nezajel jsem nic převratného, ale ani to nebylo špatné, což mi vyneslo čtvrté místo,“ říká Pavel Procházka, který na třetího Chvojku ztratil jen čtyři body. „Závod jsem zajel s přehledem a s výhledem na třetí příčku. Další kluci za mnou byli už s velkým odstupem,“ pověděl.

Za čtrnáct dnů na to se jela Velká Bystřice. „Některé překážky znám, občas si tam jezdím i zatrénovat,“ přiznává. A bylo to znát. Pavel skončil na třetím stupni pro vítěze s náskokem devíti bodů na čtvrtého Martina Kakáče. „Hlavně ve druhém kole jsem se cítil velmi dobře. S výkonem jsem maximálně spokojený, už dlouho se mi tak nezadařilo.“

O uplynulém víkendu si biketrialová smetánka dala dostaveníčko v Hamrech nad Sázavou. Pavel tam ale nejel zcela fit, na jednom z tréninků si totiž narazil chodidlo a to ho dost handicapovalo.

„Závod byl těžký v tom, že pršelo a z osmi sekcí byly jen čtyři sjízdné. Nebylo to z mé strany úplně ono. Po prvním kole jsem byl sice třetí, ale všichni jsme byli naskládaní po bodu,“ popisuje Pavel Procházka, který si bronzovou pozici udržel i po druhém kole.

Nyní už je ale přerovský biketrialista ve Švédsku, kde se o víkendu jede mistrovství Evropy.

Je zpět po zranění

Adam Procházka se po replastice předního křížového vazu v koleni postavil zpět na kolo a před sebou má podle svých slov zřejmě poslední sezonu. Po „výletu“ do Španělska, kde byl zrušen závod Evropského poháru, měl být jeho obnovenou premiérou úvodní podnik domácího šampionátu, ale nestalo se tak. „V Brně byl loni hodně těžký závod. Rozhodl jsem se jej raději neabsolvovat,“ vysvětluje.

Po roce a tři čtvrtě tedy opět okusil chuť závodu až ve Velké Bystřici. „Byl to pro mě hodně zvláštní pocit. Silově jsem odcházel a dost jsem cítil závodní nevyježděnost. Na těžkých překážkách, kde jsem si nebyl jistý, jsem měl i trochu strach. Koleno ještě totiž stále není stoprocentní, stále bolí. Mám tedy v hlavě pořád určitý blok,“ přiznává.

Ve Velké Bystřici z toho bylo celkové osmé místo, se kterým nebyl moc spokojený. „Byla to možná trošku taková beznaděj, přede mnou byli kluci, které jsem dřív běžně porážel,“ postěžoval si.

„Věděl jsem, že to bude chtít čas, než se do toho vrátím. To se také potvrdilo na dalším závodu v Hamrech nad Sázavou, kde jsem zajel pro mě vynikající čtvrté místo. Je to super výsledek, který mě hodně motivuje do další práce. Navíc cítím, že jsem zpět,“ dodává Adam Procházka před závodem Evropského poháru ve Francii, který se jede za čtrnáct dnů.

Přerovský deník|Propagujte i svojí stránku