Pavlovi vše hrálo do karet a po vítězství v úvodních dvou podnicích mu stačilo tentokrát dojet na třetí pozici, aby se nemusel dívat na soupeře kolem sebe, a titul měl v kapse. Navíc v Německu byla trať připravena přímo jakoby pro něj. „Trať byla postavená skoro na míru. Nebyly tam žádné extrémní přeskoky, výskoky, nic nebezpečného. Spíše se jednalo o technické a delší sekce, které byly posazeny do terénu a svahu,“ přibližuje Procházka podmínky závodu.

„Když jsem trať viděl, tak jsem si říkal, že nic takového už jsem dlouho nejel. Byl to typově spíše takový biketrial, co se jezdil tak před 10 lety,“ směje se.

Sekce (jelo se 8 sekcí na 2 kola) ale nebyly vůbec jednoduché, jelikož neustále pršelo.

„Udělalo se blatíčko, bylo to hodně mazlavé. Trať rozhodně nebyla lehká a bylo jasné, že nějaké trestné bodu budou,“ věděl už před závodem.

Pořadí sekcí bylo libovolné, a tak se s bráchou domluvili, že začnou od té nejlehčí. Jenže hned na ní přišel pád a plný počet trestných bodů. „Lekl jsem se, co se děje. Na dalších sekcích se už ale chytil a vypadalo to dobře,“ líčí Pavlův bratr Adam, který mu nyní dělá na závodech doprovod.

Po prvním kole byl přerovský jezdec na průběžném prvním místě s 15 body a jeho největší konkurent v honbě za titulem, Němec Hopfe, se s 33 body topil až na šesté pozici.

Druhé kolo tedy už mohl jet uvolněně. „Zbytečně už jsem neriskoval a jel na jistotu. Udělal jsem jedinou chybu, jinak bylo vše v pořádku,“ říká.

Ve druhém kole si na své konto připsal 16 trestných bodů, celkově tedy 31 a zvítězil. Před druhým Thomasem Helbigem měl luxusní náskok třiceti bodů. Jeho největší soupeř, Sebastian Hopfe, skončil až šestý. „Čtyřiceti procenty se na mém úspěchu podílí i brácha. Přesně věděl, co jezdec v takovém klíčovém závodě a deštivém počasí potřebuje. Jeho práce a zkušenosti byly tentokrát k nezaplacení,“ konstatuje.

Konečné pořadí Evropského poháru v kategorii Senior: 1. Pavel Procházka (ČR) 75 bodů, 2. Sebastian Hopfe (GER) 50 b., 3. Thomas Helbig (GER) 44 b., 4. Markus Klose (GER) 31 b., 5. Tadeáš Ševčík (ČR) 23 b.

Cíl tedy Pavel Procházka splnil a po prvním vítězném závodu v Itálii triumfoval i v Březové u Sokolova a titul Evropského šampióna potvrdil prvním místem i v Německu. Vyhrál všechny tři závody, což se letos v ostatních kategoriích nikomu nepodařilo.

„Sezona už pro mě v podstatě skončila. V republice už nic moc nevytrhnu, ale poslední závod v Brně na výstavě Sport Life určitě pojedu. Je to takový prestižní závod před spoustou diváků, který si chci užít,“ nastiňuje Procházka své plány do závěru sezony.⋌ (dak)