Ouběničtí pořadatelé připravili v místech, kde se pravidelně jezdí motorkový trial, krásné sekce zaměřené spíše na techniku než na velké skoky.

To mělo přerovským jezdcům vyhovovat, a tak Pavel Procházka i Matěj Popelka vstupovali do závodu s cílem poprat se o příčky nejvyšší. V polovině závodu vypadala výsledková listina pro přerovské jezdce hodně vesele – Matěj figuroval senzačně na místě druhém a Pavel na místě třetím. Oba s nepatrnou ztrátou na vítěze.

Druhá polovina závodu byla na lehčí tarti náročná především i psychicky. Bylo nutné vyvarovat se chyb a maximálně se koncentrovat na každou sekci. „Po této stránce to byla výborná příprava na srpnové mistrovství světa, na kterém bude rozhodovat každá chybička. Pokud na domácím závodě útočí na medailové umístění zhruba osm jezdců, tak na MS to bude asi dvacítka jezdců a každé šlápnutí navíc znamená rychlý posun dozadu," popsal Pavel.

Průběžně vedoucí Martin Kakáč své vedení nakonec udržel. Se dvěma trestnými body navíc nakonec skončil zkušenější Pavel Procházka stříbrný a Matěj Popelka kvůli zbytečnému pádu na jedné z nejtěžších sekcí dojel bronzový.

Hned při svém druhém startu v domácí kategorii Elite tedy zajel šestnáctiletý Matěj pódiové umístění, což nečekal ani ten největší optimista. „Z předvedené jízdy i druhého místa mám velkou radost. Oproti úvodnímu závodu v Brně jsem cítil zlepšení. Musím zkusit ještě více zapracovat na výskocích, na kterých v každém závodě ztrácím. Co se týče super výsledku mladého Matěje, tak jsme s bráchou rádi, že se mu příprava s námi takhle vyplácí. Jsou na něm vidět velké pokroky," uznal mladší z bratrské dvojice Procházků.

Domácí mistrovství pokračuje závodem na Karlově a poslední květnový víkend v nedaleké Velké Bystřici.