Adam měl již před závodem jistotu třetího místa v MČR. Pavel ještě bojoval o celkovou pátou příčku v šampionátu, kterou také získal díky druhému místu. Součástí nejprestižnější české akce byl i vložený závod, tak zvané Finále, ve kterém se utkalo deset nejlepších jezdců z dopoledne.

Oba Přerované si jakoby přehodili pozice. Adam dojel druhý a Pavel skončil na začátku druhé pětice.

Adam bojoval o Finále

Adam měl již před brněnským závodem jistotu třetího místa v republice: „Jel jsem si ten závod užít a rozloučit se se startovním číslem jedna, které jsem vozil dva roky. Měl jsem jen jediný cíl, a to dostat se do Finále.“

Starší z bratrů byl v dopoledním závodě až zbytečně nervózní: „Tento závod je náročný v tom, že se jedou pouze dvoukolově čtyři sekce a když se udělá chyba, tak není moc příležitostí, kde nabranou ztrátu dojet. Je tam také strašně moc jezdců a čeká se třeba až půl hodiny na sekci, což je velice nepříjemné.“

Přes všechny tyto nepříjemnosti začalAdamdobře. Jen na konci druhé sekce téměř spadl do cíle, za což vyfasoval tři trestné body. Třetí sekce byla nejtěžší. Tady museli jezdci udržet rovnováhu na kladině, což nikdo z Elitní kategorie nedokázal.

Poslední sekcí byly betonové skruže, ze kterých šel strach a respekt. Adam si na ně ale věřil, dvakrát si šlápl a s deseti trestnými body šel do druhého kola. Na nejlehčí sekci ale nepochopitelně spadl a tím si zkomplikoval postup do Finále.

Další dvě sekce také neprojel a vidina postupu se mu hodně vzdálila. Naštěstí poslední sekci zvládl jen za jeden trestný bod, což znamenalo sedmé místo, jistotu Finále a titul druhého vicemistra České republiky.

Pavel dojel druhý

Mladší z bratrů Pavel měl hned na první nejlehčí sekci co dělat. Jeden z výskoků zvládl až napočtvrté, do vymezeného dvouminutového intervalu se vešel jen velmi těsně, avšak závod začal s nulou. „Vždy, když se mi podaří dobrý vstup do závodu, tak se mi daří,“ což potvrdil i na druhé sekci, když nezaváhal na vodopádu.

Poslední dvě sekce už tak dobré nebyly a od rozhodčích obdržel na každé z nich pět bodů. Po prvním kole se tedy dělil s bratrem a s Romanem Chvojkou o třetí příčku.

Ve druhém kole začal dobře a projetím prvních dvou sekcí za nulu si zajistil postup do odpoledního Finále. Ve zbylých dvou sekcích obdržel jako v prvním kole deset bodů, což mu ovšem stačilo na druhé místo.

V celkovém pořadí MČR se tak posunul z šestého na páté místo. „Chtěl jsem tenhle závěrečný závod zajet dobře, a proto jsem trénoval posledních čtrnáct dnů téměř bez přestávky, nejvíc za celý podzim. Druhé místo mě určitě potěšilo, ale jak to v celkovém pořadí není bedna, tak to není ono“, řekl po závěrečném republikovém závodu Pavel Procházka.

Finále

Před samotným Finále, kterého se zúčastnilo osm nejlepších Elitních jezdců z dopoledního závodu, nejlepší junior a jeden biketrialista na divokou kartu, se mírně upravily některé sekce, aby se daly projet. Finále se jelo na rozdíl od dopoledního závodu jednokolově a bez přestávek.

Adam na první sekci dostal jeden trestný bod, což byl dobrý start. Na betonové skruže si věřil a také je zajel čistě. Ve třetí sekci si dvakrát šlápl a o všem se rozhodovalo na čtvrté sekci, která byla tentokrát na čas. Na té však nezaváhal, a jelikož měl rychlejší čas než Vlastislav Čiháček, tak obsadil druhé místo.

„Dopoledne jsem se trápil, avšak Finále už bylo o něčem jiném,“ řekl po závodech Adam. Pavel měl ve finále ošklivý pád. Spadl ze třímetrového vodopádu a kolo dopadlo přímo na něj. Narazil si chodidlo a byl v šoku.

Prokázal ovšem, že má srdce bojovníka, a v závodě pokračoval dál. Betonové skruže zajel za nulu a kladinu za dva body. Na poslední sekci ale spadl ze sudů a dostal pětku. I bez tohoto pádu by se však mezi nejlepší tři jezdce odpoledního Finále nedostal a umístil se tak na začátku druhé pětice.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika