Těchto podniků se z bratrské dvojice Procházkových zúčastnil jen starší Adam, jelikož Pavel přijel zMS v Japonsku s natrženým zadním stehenním svalem a sezona tak pro něj skončila.

Pátý závod, pro podzimní část však úvodní, se jel ve Velké Bystřici u Olomouce. Organizátoři postavili devět sekcí, které se jely na dvě kola.

„Devět sekcí je v podzimních závodech, kde už jezdci nemají po náročné sezoně sil na rozdávání, celkem zbytečných. Navíc úseky byly relativně dost těžké,” konstatoval Adam, jenž vstoupil do závodu dobře. Trať byla hodně těžká a až na jednu sekci v prvním kole jel vcelku slušně a nedělal žádné chyby, čímž se dostal na druhé místo po úvodní části. Ve druhém kole mu však začaly docházet síly.

„Od druhé sekce jsem začal mít křeče v předloktí, takže jsem nemohl pořádně domáčknout brzdu. To se projevilo na jedné pro mě nulové sekci, kde jsem nedobrzdil a obdržel pět bodů. Tento moment mě psychicky zlomil a byl pro mě v závodě klíčový,” řekl v cíli čtvrtý Adam Procházka.

Předposlední závod MČR se jel v Děčíně, na trati, která Adamovi nesmírně vyhovuje a má na ni dobré vzpomínky. Do závodu, který se jel tentokrát jen na sedm sekcí ve dvou kolech, však vstoupil katastrofálně.

„Po jarní části seriálu TriglavMČRjsem měl na medailové pozice docela velkou ztrátu. V Děčíně byla poslední šance, jak se na třetí místo dotáhnout, a snad i proto jsem byl v začátku hodně nervózní. Od páté sekce jsem se však zdravě nahecoval a šel za svým cílem,” přiznává přerovský jezdec, který byl po úvodním kole čtvrtý s patnácti trestnými body.

V kole druhém se výrazně zlepšil, obdržel jen sedm trestných bodů a vyhoupl se na konečnou druhou příčku. „V Děčíně mi brácha dělal doprovod a bylo to znát, za což mu děkuji. V průběžném pořadí před posledním závodem jsem na čtvrté příčce s šestibodovou ztrátou na třetího Michala Budského, který v obou podzimních závodech skončil za mnou. Michala potřebuji v posledním závodě porazit o čtyři místa, abych byl v celkovém pořadí na bronzové pozici já. To bude hodně obtížné a mé šance se pohybují spíše v oblasti teorie. Přesto pro to udělám maximum,“ dodal přerovský jezdec.

Průběžné pořadí Triglav MČR: 1. Václav Kolář (Blansko) 100 bodů, 2. Roman Chvojka (Praha) 77 b., 3. Michal Budský (Praha) 77, 4. Adam Procházka (Přerov) 71, 5. David Herka (Hodonín) 59.

Poslední finálový závod sedmidílného šampionátu Triglav MČR v biketrialu se jede 8. listopadu v Brně na výstavišti BVV při výstavě Sportlife.