Adam absolvoval první závod v profikategorii Elite na světovém šampionátu a to hned na horké španělské půdě. Jelo se deset sekcí na dvě kola. Některé byly postaveny na skále, jiné byly umělé.

Hned v úvodu ale na Adama čekalo nepříjemné zranění. Na jednom z extrémních přeskoků spadl a bolestivě si narazil palec levé ruky.

„Dojel jsem na konec první sekce, kde na mě čekal nepříjemný přeskok. Dvouminutový limit na sekci se už chýlil ke konci a tak mi nezbývalo nic jiného, než bez přípravy postavit kolo na zadní a skočit," řekl Adam.

„Při doskoku mi chybělo asi pět centimetrů. Náraz byl tak silný, že mě to shodilo do dvoumetrové díry a pochroumal jsem si palec,” popisuje svůj nešťastný pád. V závodě však pokračoval, i když neměl v palci stisk a špatně se mu držely řidítka. V prvním kole odjel slušně dvě sekce.

Ve Španělsku dvanáctý

V kole druhém se zlepšil a zajel pět sekcí na hranici svých možností. Nakonec z toho bylo dvanácté místo. „Neudělal jsem ve Španělsku »ostudu« a jel dobře. S výkonem jsem byl spokojen,” dodal k závodu.

Ve Francii bylo připraveno netradičně čtrnáct sekcí na dvě kola, což se na mistrovství světa nikdy nejelo a pro jezdce, kdy jim na konci závodu extrémně docházely síly, to bylo i o zdraví. Den před závodem navíc pršelo, takže překážky hodně klouzaly.

Adam v prvním kole zvládl jen jednu sekci, jinak na všech ostatních mu rozhodčí připsali pět trestných bodů. Ve druhém kole se opět zlepšil, projel pět sekcí a celkově obsadil deváté místo.

„Zatím jsem celkově na deváté příčce. Čeká nás ještě poslední závod v Japonsku. Pokud i po něm budu do desátého místa, splním svůj cíl a budu spokojený,” konstatoval starší z bratrů, který letos měří síly s nejlepšími profi biketrialisty svě­ta.

Pavla opět trápilo rameno

Pavel, jezdící v kategorii Senior, začal ve Španělsku na těžších úvodních sekcích dobře. V první polovině závodu zaznamenal dvě »pětky« a po úvodním kole z toho bylo páté místo. Vstup do druhého kola se mu také povedl. Pak se to ovšem stalo… Bezmocnost a obrovské zklamání!

„Obnovil jsem si zranění ramene, jež mě trápilo celé jaro, ale které se od začátku července tvářilo jako bezproblémové,” konstatoval Pavel, kterého obnovené zranění psychicky poznamenalo.

Musel se vyvarovat větších skoků, což však moc nešlo a na třech následujících sekcích inkasoval samé »pětky«. V závěru se naštěstí zvedl a obsadil celkové desáté místo, i když si po prvním kole dělal zálusk i na lepší než pátou pozici.

Celý týden si nesedl na kolo, aby bylo rameno v klidu. Ve Francii byl ze začátku nervózní, ale postupem času se do toho dostával a po úvodním kole okupoval osmou příčku s pětadvaceti trestnými body.

Druhé kolo ovšem zajel famózně, když byl třetí nejlepší, což mu nakonec zajistilo celkové sedmé místo a průběžnou devátou příčku v mistrovství svě­ta.

„Byl to hodně vyrovnaný závod. Škoda jen toho začátku. Myslím, že jsem ale zajel kvalitně. Hlavně výkon ve druhém kole dokázal, že na čelní pozice mám. Věřím, že to potvrdím i v Japonsku,” okomentoval svůj výkon.

Třetí a zároveň poslední díl letošního mistrovství světa se pojede o víkendu 23. – 24. srpna v japonském Itadori, kam se chystají i oba přerovští biketrialisté.