V sobotu 21. ledna uspořádalo několik sportovních nadšenců amatérské závody v areálu sportovní haly TJ Spartak Přerov.

„Na Lokotce“ se představilo celkem 28 biatlonistů a biatlonistek v jedinečném stíhacím závodě. Nechyběla střelba vzduchovkou v leže a ve stoje, trestná kolečka na hřišti pro malou kopanou ani doplňkový závod čtyřčlenných smíšených štafet.

„Vše bylo podpořeno čajem a dobrou slivovicí či rumem, podávaným naším zdravotníkem Milanem,“ dokreslila uvolněnou atmosféru jedna z účastnic premiérového biatlonového závodu v Přerově Kateřina Kadlčáková.

Výsledky tedy nebyly pochopitelně až tak důležité. Nicméně přítomným favoritům, kteří si jistě od rána brousili zuby na nejvyšší příčky, vypálil rybník neznámý vojín, který stíhací závod ovládl a poté zmizel, aniž by kdokoliv věděl, o koho se vlastně jedná.

Druhé místo mezi muži obsadil Pavel „Palda“ Palinek, na bronzový stupínek vystoupal Miloš „Duma“ Kopecký. Ovšem také ženy se zúčastnily v hojném počtu a závod si užívaly.

„Já jsem si to opravdu užila, nechyběla pozitivní atmosféra ani fanoušci, většinou známí, co nás přišli podpořit. Trať byla vzhledem k podmínkám velmi dobře připravena, ale pro běžkaře – turisty i tak náročná. Střelba ze vzduchovek byla tak trochu nostalgická, jelikož jsem naposledy střílela v dětství na pouti,“ popisovala Kateřina Kadlčáková, která se nakonec umístila někde uprostřed výsledkové listiny.

Prvenství v kategorii žen patřilo Majce Samsonkové, druhá doběhla Zuzana Kopecká, třetí se umístila Michaela Sedláčková.

To, že biatlon je stále populárnějším sportem v Česku i mezi nejmladšími, potvrdila účast nejmladšího závodníka, teprve desetiletého Ondřeje Palinka. Naopak nejzkušenějším borcem na trati byl ve svých 72 letech Ivan Kobliha.