Miroslav Janek

Běhá spíše pro radost a odreagování i pro udržení dobré fyzické kondice. I přes své velké časové vytížení v zaměstnání si najde čas na pravidelné běhání.

Svou výbornou kondici letos ověřil na několika zahraničních závodech, čímž si splnil své sny. Na jaře se 21. - 25. března zúčastnil Mistrovství Evropy Masters v atletice ve finských Helsinkách, kde na krosové 5,5 km dlouhé trati vybojoval 25. příčku časem 23:13 minut.

V květnu startoval na Mistrovství Evropy v silničním běhu v německém Regensburgu na trati půlmaratonu (21,1 km), kde skončil pětačtyřicátý časem 1:46:47 hodin.

Začátkem srpna jel do rakouského Telfes, kde skončil sedmý ve své kategorii v závodě Světového poháru v běhu do vrchu na 7,5 kilometru.

V polovině září běžel klasický maraton na Mistrovství světa Masters v atletice v italském Riccione, kde přes zdravotní indispozice (onemocnění) dokázal doběhnout do cíle maratonu v relativně dobrém čase 4:14:09 hodin.

Václav Žabíček st.

Běhá za SK Hranice v kategorii nad 40 let. V některých závodech startoval též za Rocktechnik triatlon Hranice. I přes náročné povolání a práce na směny si najde čas na trénink i účast v závodech.

V létě také na kolo i triatlon a v zimě na běžky. Snaží se také věnovat rodině a na mnohé závody jezdí se svým synem Václavem a jeho kamarády Františkem Gladišem a Zdeňkem Zapatou.

Vede je svým osobním příkladem a přístupem jak ke sportování, tak i ke svým povinnostem. Václav Žabíček si dosud udržuje výbornou výkonnost a stále ještě dokáže běhat kvalitní časy.

V loňské sezoně z 21 závodů stanul jedenáctkrát na stupni vítězů, z toho byl dvakrát zlatý. Zvítězil na 8 km dostihové dráze na Radslavické podkově a na trati Ječmínkova běhu v Chropyni.

Druhý skončil na tratích ve Šternberku a v Olomouci, dále v běhu okolo Náměšti na Hané a na 11,8 km dlouhé krosové trati lesního běhu v Opatovicích.

Třetí místa vybojoval na trati Jarního kiosku ve Šternberku, v bězích do vrchu na Lhoty a Ecce Homo, a také v silničním běhu hvězdným údolím (10 km) ve Šternberku.

Čtvrtou příčku vybojoval na Veřovské desítce, v Běhu Velkými Albrechticemi, běhu městem Valašské Meziříčí a krosu Hrouzovka v Krnově. Na Hranické dvacítce dosáhl času 1:16:34 hod., který stačil na sedmou příčku.

Sezonu uzavřel na Silvestrovském běhu v Ústí nad Labem.

Jan Škrdla

Běhá za Sokol Velká v hlavní kategorii mužů tratě od pěti kilometrů až po maraton. I přes náročné povinnosti studenta VŠ si najde čas na vytrvalostní běžecký trénink i účast na závodech včetně těch maratonských.

Pevné zdraví si udržuje též pravidelným otužováním a zúčastňuje se i silvestrovského koupání otužilců v ledové řece Bečvě.

V roce 2007 startoval také v seriálu závodů Letního běžeckého poháru v Brně, kde studuje VŠ, a dokázal se prosadit také na tratích maratonských i v půlmaratonu.

V únoru startoval na maratonu ve španělské Valencii, kde v početném startovním poli v mezinárodní konkurenci 2626 vytrvalců zvládl trať 42 195 metrů dlouhou za 3:07:24 hodin.

Následoval PIM - půlmaraton v Praze, kde mezi 3688 startujícími obsadil 69. příčku. Na kopcovité trati Hranické dvacítky skončil dvacátý. Velmi pěkný výkon podal na 21,1 km dlouhé trati Hanáckého půlmaratonu, kde vybojoval páté místo kvalitním časem 1:20:55.

V květnu startoval na Brněnském půlmaratonu a také na slavném mezinárodním pražském maratonu, kde mezi 3185 závodníky vybojoval osmnáctou příčku v kategorii a zaběhl zde svůj nejlepší maratonský čas, a to 2:52:46, což znamená nejlepší čas na této trati nejen mezi běžci hranicka, ale také 1. místo v krajském přeboru olomouckého kraje.

Těsně za stupni vítězů doběhl na trati o délce 14 km Kokina běhu v Náměšti na Hané.

Na stupně vítězů se probojoval na trati Klimkovického maratonu u Ostravy, kde doběhl druhý. Absolvoval také tři etapy Moravského ultramaratonu v Lomnici u Tišnova, kde vybojoval druhou, třetí a čtvrtou příčku v jednotlivých etapách o délce klasického maratonu.

Úspěšnou sezonu uzavřel na Štěpánském a Silvestrovském běhu v Brně.

Libor Tomečka

Startuje za Cetris Hranice v kategorii mužů nad 40 let v krosových závodech a především v bězích do vrchu, kde se dokázal prosadit v silné konkurenci na umístění kolem první desítky závodníků, v některých závodech i na stupně vítězů nebo těsně za ně.

Na druhou příčku se probojoval v Běhu olympijského dne v Otrokovicích na pětikilometrové trati, a také na Silvestrovském běhu v Přerově. Velmi úspěšný byl na 10 km dlouhé trati Josefského běhu ve Zlíně, kde skončil čtvrtý.

Stejného umístění dosáhl v kvalitní konkurenci při běhu do vrchu na 12 000 metrů se stoupáním 840 metrů na šumavském Zadově.

Startoval celkem na čtrnácti závodech Českého poháru v běhu do vrchu, kde se umístil v celkovém pořadí seriálu závodů ve své kategorii na desáté pozici mezi vrchaři České republiky.

Na MČR veteránů v běhu do vrchu Lochovice - Plešivec na 6 km/370 m stoupání vybojoval patnácté místo.

Startoval nejen na závodech v okolí jako na Radhošť, Hostýn, Lysou horu a Praděd, ale také na velkou Deštnou, Suchý vrch, či šumavské vrcholy a další kopce v rámci celé republiky. Svými výsledky dokazuje, že mezi výkonnostní běžce a vrchaře stále ještě patří.

Předešlé bilancování hranických vytrvalců najdete zde:

Atletičtí běžci a vytrvalci v roce 2007

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika

 

Zdeňka Tvrdá