Zimní pohár Srchu

V Srchu u Pardubic se uskutečnil první závod tohoto poháru. Po společném startu absolvovaly všechny kategorie mužů i žen pět kol na 1800 metrů dlouhém silničním okruhu obcí. Za chladného počasí (+ 1°C) s nízkou inverzní oblačnosti v kategorii mužů 70 a více let zvítězil Jindřich Tomíšek z Říkovic v čase 44:27 minut.

Sršský maraton

Přerovský vytrvalec Jiří Březina se zúčastnil dalšího, tentokrát Sršského maratonu o klasické délce 42 195 metrů. Za velmi chladného počasí v kategorii mužů 60 a více let v souboji s mnohem mladšími běžci obsadil sedmou příčku výkonem 4 hodiny, 49 minut a 33 sekund.

Lyžařský běh Litovelským Pomoravím

Závod byl zařazen jako předposlední akce do Středomoravského běžeckého poháru a přilákal na start 64 běžců a běžkyň. Za mlhy a syrové zimy se v cíli objevil jako první favorizovaný Tomáš Blaha z Přerova, hájící barvy AK Asics Kroměříž. Jedenáct kilometrů dlouhou trať zdolal za 38:09 minut. Druhý doběhl Petr Vymazal (SK Salix Grymov, 38:17) a Petr Kučera z téhož oddílu obsadil čtvrté místo v čase rovných 39 minut.

Snaha pořadatelů o dobrou sportovní akci vyšla v niveč. Byla totiž pokažena tím, že se jim nepodařilo zajistit šatnu na převlečení. Závodníci tedy mrzli venku a zahřát se museli až na trati. „Promrzl jsem na kost a neměl jsem ani náladu moc běžet. Proto jsem začal hodně pomalu, spíš tréninkově, a na trati jsem měl místy i téměř stometrovou ztrátu. Jenže pak mi to nedalo, a až jsem se trochu zahřál, tak jsem se pustil do stíhací jízdy a nakonec to vyšlo,“ pověděl první v cíli Tomáš Blaha.

Mikulášský běh v Pardubicích

Atletický oddíl Hvězda Pardubice uspořádal čtrnáctý ročník Mikulášského běhu, kde pořadatelé tradičně velmi dobře připravili tratě v Dukelském lesoparku. Při teplotě osm stupňů nad nulou museli muži zvládnout tři okruhy o celkové délce 5,7 kilometru. V kategorii mužů 70 a více let se na stupně vítězů probojoval Jindřich Tomíšek (Obec Říkovice) druhým místem a výkonem 28:37 minut. (m)