Zdeněk Zeman

Běhá za Tatran Všechovice v hlavní kategorii mužů. Jeho časově náročné povolání řidiče kamionové dopravy mu neumožňuje pravidelnou kondiční přípravu. Trénuje nepravidelně podle svých omezených časových možností a podobné je to s jeho účastí na závodech.

V roce 2007 se zúčastnil pouze tří závodů, a to: běhu do vrchu z Rožnova na Radhošť, běhu z Bystřice pod Hostýnem na Hostýn, a pak ještě Běhu Emila Zátopka z Kopřivnice do Rožnova.

Jiří Volf

Reprezentuje SPV TJ Sigma Hranice v kategorii nad 60 let. V loňské sezoně kvůli zdravotním indispozicím a povinnostem v zaměstnání svou účast na závodech výrazně omezil.

Startoval pouze na třech závodech, a to: Pražský půlmaraton, tradiční Běchovice - Praha a Hornická desítka ve Frýdku- Místku.

Běhá už spíše pro radost a pro udržení zdraví a dobré pohody, a o to u rekreačního sportování vlastně jde.

Zdeňka Tvrdá

Vytrvalkyně z Drahotuš se zúčastňuje vytrvalostních závodů a běhů do vrchu v kategorii žen nad 35 nebo nad 45 let. Sezonu započala závodem na trati Rohálovské desítky v Prusinovicích, kde vybojovala páté místo.

Čtvrtá doběhla na Lesním běhu v Opatovicích a také na trati Hranické dvacítky. Těsně pod stupni vítězů doběhla též na 21,1 km dlouhé trati Hanáckého půlmaratonu.

Na kopcovité silniční trati 5,2 km v Tučapech u Vyškova vybojovala 2. příčku. Stejného umístění dosáhla ve Frenštátu při Běhu na Velký Javorník (7,2 km/520 m stoupání).

V závodě Českého poháru v běhu do vrchu z Rožnova na Radhošť vybojovala třetí místo na trati 6,5 km a 735 m stoupání. Na desetikilometrové trati silničního běhu v Bělkovicích obsadila pátou příčku.

V letním období si kvůli zdravotním potížím udržovala kondici hlavně cykloturistikou s cílem připravit se na podzimní maratony. Na Mistrovství ČR veteránských kategorií v klasickém maratonu v Ostravě získala stříbrnou medaili.

Následoval závod na 22,3 km kopcovitými silničkami z Kopřivnice do Rožnova nazvaný Krajem Emila Zátopka, kde obsadila post těsně pod stupni vítězů. V polovině října doběhla též čtvrtá na náročné kopcovité trati Chřibského maratonu.

Sezonu uzavírala koncem listopadu na Porubském dvojmaratonu, kde ve dvou dnech běžela dvě etapy, obě o délkách klasického maratonu.

Při této své premiéře na etapovém maratonu získala „bramborovou“ medaili a dokázala tak, že mezi vytrvalce a maratonce svými výkony stále ještě patří.

Mladí závodníci

Mezi hranické vytrvalce se řadí i někteří mladí a perspektivní závodníci z řad žáků a dorostu Patrik Buzinis, žák TJ Všechovice, kterého trénuje Vladimír Chytil, pod jehož vedením dosáhl výborných výsledků také Jan Polášek z SK Hranice, startující v kategorii mužů.

Dále sem patří žáci trénující s Václavem Žabíčkem, a to: jeho syn Václav Žabíček mladší, František Gladiš a Zdeněk Zapata.

Patrik Buzinis

Startuje za ZŠ Všechovice v kategorii mladších žáků. Je objevem a nadějí Vladimíra Chytila. Začal se zúčastňovat závodů v březnu 2007, z nichž už v některých se začal prosazovat na stupně vítězů ve své kategorii na tratích od 300 do 2000 metrů.

Zvítězil v Běhu na Pustevny (1,2 km) a také na dvoukilometrové trati ve Valašském Meziříčí. Druhou příčku vybojoval ve Zlíně a také v Novém Jičíně. Na 3. příčku dosáhl na trati (2,5 km) v Rudě nad Moravou.

Těsně pod stupni vítězů doběhl na lesním běhu v Opatovicích (550 m), dále ve Slopném (600 m) a na třísetmetrové trati Slováckého běhu v Uherském Hradišti. Pátý skončil v Lysé pod Makytou a na 400 metrů dlouhé trati ve Zlíně.

Na Běhu vítězství v Hranicích vybojoval v početném startovním poli pěknou sedmou příčku. Patrik běhá pravidelně třikrát týdně a jeho úspěchy v uplynulé sezoně jsou pro něj povzbuzením a motivací pro další rok.

Václav Žabíček mladší

Startuje za SK Hranice v kategorii starších žáků. Je veden a motivován příkladem sportovních výsledků svého otce, Václava Žabíčka staršího a na mnohé závody jezdí spolu.

V řadě závodů si vedl neméně úspěšně a v některých z nich se dokázal probojovat na stupně vítězů v závodech od 800 metrů po 7 kilometrů.

Druhé místo na stupni vítězů vybojoval na trati přespolního běhu v Náměšti na Hané, dále ve Velkých Albrechticích, v Radslavicích a na Ecce Homo.

Třetí skončil na trati jarního i podzimního Kiosku u Šternberka. Těsně pod stupni vítězů byl na Běhu vítězství v Hranicích a na trati v rámci Hornické desítky ve Frýdku-Místku.

Na 5. příčku se probojoval v Krnově v běhu dlouhém čtyři kilometry. Šesté místo ukořistil v běhu do vrchu z Ráztoky na Pustevny.

Na krajských přeborech v hale byl osmý a na Mistrovství ČRv přespolním běhu v Olešné u Frýdku-Místku vybojoval na náročné tříkilometrové trati v kvalitně i početně dobře obsazeném startovním poli pěkné 28. místo.

Sezonu zakončil na Silvestrovském běhu v Ústí nad Labem, kde skončil sedmý.

František Gladiš

Obléká dres SK Hranice mezi staršími žáky, hlavně v přespolních bězích. Zvítězil ve Skalce u Prostějova i v Běhu městem Valašské Meziříčí.

Čtvrtý byl na trati lesního běhu v Opatovicích a Podzimního Kiosku u Šternberka. Na pátou příčku dosáhl na trati Běhu vítězství v Hranicích a na silničním běhu v rámci Hornické desítky.

V běhu z Ráztoky na Pustevny skončil devátý a ve finále Krajských běžeckých pohárů v Pardubicích vybojoval v početném startovním poli pěkné 28. místo.

Zdeněk Zapata

Běhá za Sportovní klub Hranice a zúčastnil se čtrnácti závodů. V nich se na dvou kilometrech běhu městem Valašské Meziříčí probojoval na druhou příčku a v přespolním běhu ve Skalce u Prostějova byl třetí.

Šestou pozici obsadil na 1,5 km dlouhé trati Jarního Kiosku u Šternberka i na čtyřech kilometrech krosu Hrouzovka.

Sedmý skončil na trati 800 m Okresního přeboru v hale, na Lesním běhu v Opatovicích, v Náměšti na Hané i na Podzimním kiosku a na Mistrovství ČR v přespolním běhu v Olešné u Frýdku- Místku na 3 km trati se rozhodně neztratil.

Sezonu zakončil 15. místem na náročném běhu do vrchu z Ráztoky na Pustevny.

Vzpomínka na běžce - vytrvalce, který už není mezi námi, Vlastimila Skříčila z Hrabůvky

Na závěr uvádíme výsledky loňské sezony také běžce - vytrvalce, který už bohužel není mezi námi, jako vzpomínku na dobrého člověka a kamaráda, který měl také velice rád pohyb a běh v přírodě.

Jezdil také na závody, v nichž startoval v hlavní kategorii mužů a v roce 2007 již také v kategorii nad 40 let. Loňskou sezonu začal již 6. ledna 2007, kdy startoval v závodě terénního Zimního běhu na Kosíř, ve kterém závodníci musí zvládnout nejen náročný výběh do kopce na vrchol, kterému na Hané přezdívají Hanácké Montblank, ale také v zimních podmínkách neméně náročný seběh dolů do Slatinic.

Na jaře 24. března 2007 se postavil na start 6000 metrů dlouhého krosového závodu s koňskými překážkami na dostihovém závodišti v Radslavicích, nazvaného Radslavická podkova.

Tady na rozblácené trati vybojoval v kvalitní konkurenci 3. místo dobrým časem 23:38 minut. Vstup do sezony se jevil jako velmi slibný.

V květnu se chystal závodit v bězích do vrchu, když nás po návratu ze závodu v Běhu na Radhošť zastihla smutná zpráva: Vlastimil Skříčil náhle zemřel 12. května 2007 ve věku 40 let.

Vzpomínejme na něj jen v dobrém, byl nám dobrým kamarádem. Čest jeho památce.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika

 

(zt)