Za mrazivého počasí běžely kategorie mužů i žen po zasněžených a místy zledovatělých polních a lesních cestách rovinatou trať o délce osmi a půl kilometru, od cukrárny v Hlušovicích přes Černovírský les a zpět.

Celkovým vítězem závodu i vítězem v hlavní kategorii mužů do 39 let se po velkém souboji dvou běžců startujících za AK ASICS Kroměříž stal Tomáš Blaha z Předmostí velmi dobrým časem 29:11 minut.

Ondřej Horák proběhl cílem o dvě sekundy později a třetí příčku vybojoval Karel Svačina časem 31:37 minut. Mezi ženami v kategorii do 34 let i celkově s převahou zvítězila Marie Dostálová (AK Olomouc, 34:52 minut).

Dobře si vedli i další dva zástupci přerovského regionu. V kategorii žen 45 let a více zvítězila Hana Tovaryšová z SK Přerov časem 40:13 minut a v kategorii mužů nad 60 let byl nejrychlejší Jindřich Tomíšek (Hanácká kyselka Horní Moštěnice, 42:20 minut).

Posledním, desátým závodem Hanáckého běžeckého poháru 2007 bude 3. ročník běhu Okolo náměšťského zámku v sobotu 8. prosince v Náměšti na Hané.