Netradiční účast v předkole Tenisové extraligy proměnili tenisté přerovské Prechezy v suverénní postup do semifinálové skupiny. Severočeskou tenisovou v domácí hale porazili jednoznačně 6:2.

„Jsme rádi, že jsme postoupili, to je hlavní. Chtěli bychom skončit do čtvrtého místa, takže přáním je vyhrát alespoň jeden ze dvou zápasů v Prostějově,“ řekl kapitán přerovského týmu Petr Huťka mladší.

Přerovský tým potvrdil roli favorita a jasno bylo ještě před čtyřhrami. S přehledem zvítězila ženská jednička, Slovenka Jana Čepelová, která zdolala Jesiku Malečkovou 6:3 a 6:1. Velmi příjemně překvapila teprve patnáctiletá naděje českého tenisu Linda Nosková, která si ve dvou setech poradila se zkušenější Slovenkou Chantal Škamlovou, bývalou 218. hráčkou světa.

Přerované si pro první kolo schovali i jedno překvapení. Na soupisku na poslední chvíli doplnili hvězdné jméno. Bývalý 31. hráč světa Sergij Stachovskij posílil celek Prechezy a s přehledem na úvod přehrál Jana Stančíka poměrem 6:2 a 6:4.

„Většina klubů do poslední chvíle tajila, koho má. Soupiska se odevzdávala do včerejší desáté hodiny večer. Takže většina lidí nevěděla, kdo přesně bude hrát,“ vysvětlil Petr Huťka.

Přerovský smíšený tým nyní čekají boje v semifinálové skupině v Prostějově. V neděli se Precheza utká s Říčany a v pondělí zkusí překvapit domácí TK Agrofert. Oba duely startují v 10 hodin, vstup na semifinále je zdarma.

TK Precheza Přerov – Severočeská Tenisová 6:2

Nosková – Škamlová 6:2, 7:5

Stachovskij – Stančík 6:2, 6:4

Kellovský – Salaba 7:6(2), 6:2

Čepelová – Malečková 6:3, 6:1

Majchrzak – Michnev 4:6, 5:7

Kovalík – Walkow 6:2, 6:2

Kellovský, Vrba – Walkow, Salaba 4:6, 7:6(5), 7:10

Kovalík, Majchrzak – Michnev, Pleva 6:4, 6:4