Po společném startu před železniční stanicí Olomouc-Řepčín zdolávaly všechny kategorie mužů i žen rovinatou trať zčásti po asfaltu, zčásti po polních cestách o délce 14 a půl kilometru do cíle v Náměšti na Hané.

Mezi několika desítkami startujících byli i dva zástupci přerovského regionu. V kategorii mužů do 39 let vybojoval Petr Kučera (SK SALIX Grymov) druhé místo v čase 54:08 minut a v kategorii mužů 70 a více let zvítězil Jindřich Tomíšek z Říkovic (1:10:33 hod.).

V Dětřichově u Jeseníků uspořádal Fenix SKI Team Jeseník už 17. ročník krosového běhu pod názvem 2 míle Josefa Odložila. Běh byl zařazen do Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje. Po společném startu od horské chaty Svornost běžely všechny kategorie mužů po zvlněné trati dva okruhy o celkové délce 6,4 kilometru.

Dobře si vedli všichni čtyři zástupci našeho regionu. V hlavní kategorii mužů do 39 let vybojoval Petr Vymazal (AD Cyklo Brodek u Přerova, 25:32 min.) čtvrté místo, Petr Kučera (SK Salix Grymov, 26:43) byl osmý.

První příčku obsadil Jan Vodička (MK Radslavice), který v kategorii mužů 60 – 69 let zvítězil v novém traťovém rekordu této kategorie 32:04 minut. V kategorii nejstarších mužů 70 a více let byl Jindřich Tomíšek z Říkovic druhý (38:58 min.).

Už osmé pokračování horského krosu Jablonné – Jamné – Suchý vrch uspořádal ABK Bravo Jablonné nad Orlicí. Běh byl zařazen do Českého poháru v běhu do vrchu i do seriálu závodů Iscarex Cup 2010. Všechny kategorie musely zvládnout trať o délce 9,5 km a převýšení 535 metrů.

Za polojasného počasí si nejlépe vedl Tomáš Blaha z Přerova startující za AK ASICS Kroměříž, který zvítězil v novém traťovém rekordu 37:03 minut. V kategorii mužů 70 a více let se na stupně vítězů probojoval i Jindřich Tomíšek z Říkovic třetím místem.