Hlavní závod mužů a žen se konal v sobotu. Stejně jako v loňském roce byl běh zařazen do Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje, takže se sešla kvalitní konkurence okolo padesáti startujících. Připravena byla trať o délce 3800 m pro ženy a 9000 m pro muže.

Mezi ženami vytvořila nový traťový rekord olomoucká běžkyně Petra Kamínková, když nejlepší čas posunula až na 15 minut a 13 sekund. Jediná zástupkyně domácího oddílu Adéla Balůsková doběhla jako devátá (19:33).

V kategorii mužů opět nenašel přemožitele Tomáš Blaha z Přerova reprezentující AK Kroměříž (31:27). Navíc ustanovil nový rekord trati, která se oproti předešlým ročníkům dočkala prodloužení o 1100 metrů. Jako šestý proběhl cílem František Kopečný (34:34), třináctý byl Ondřej Zamec (37:36) a patnáctý Robert Mazouch (37:59). Nejstarší účastník závodu Jiří Březina doběhl jako devětatřicátý (59:20).

Nejlepší tři ženy a tři muži podle absolutního pořadí obdrželi finanční odměnu a vítězové pohár. Navíc byli medailemi a věcnými cenami oceněni také první tři závodníci jednotlivých kategorií. Speciální cenu obdržel také nevidomý běžec Marek Šimíček (Orel Horní Moštěnice), který závod absolvoval v doprovodu svého malého syna a devítikilometrovou trať zvládl za hezkých 52:20 minut.

Výsledky přerovské mládeže

Starší žáci (2100 m): 10. Pavel Mikuláček (11:07 min.).

Starší žačky (2100 m): 2. Veronika Májová (10:54), 4. Anna Špačková (11:05).

Mladší žáci (1400 m): 3. Adam Kopec (6:24), 7. Radim Plško (7:17), 9. František Rezek (8:03).

Mladší žačky (1400 m): 3. Nikola Dvorská (7:10 min.), 6. Gabriela Švarcová (7:53), 7. Pavlína Vašinová (8:44).(mk)