„Závod se uskutečnil v novém formátu právě kvůli odkladům. Závodníci se utkali na dvoukilometrové trati a zázemí bylo umístěno v přerovské loděnici,“ uvedl ředitel závodu Tomáš Csoma z Kanoistiky Přerov.

Nejlépe si na 38. ročníku závodu Velkomoravské ligy vedli domácí závodníci. Dominovali třeba Jan Macháček na kajaku mezi muži a juniory, v mužské věkové kategorii také Filip Hager na kanoi.

Mezi nejrychlejšími ženami musela smeknout přerovská Gabriela Hermély před Slovenkou Dagmar Čulenovou.

V pořadí klubů získali Přerované 155,5 bodu a jasně tak zvítězili před druhou Ostrožskou Novou Vsí. Na třetím místě skončil oddíl z Trenčína.

Celkový počet závodníků byl menší než předchozí roky, pořadatelé však hodnotí akci jako velice povedenou.

„Díky kvalitní organizaci, kterou si účastníci pochvalovali, ale i díky tomu, že domácí oddíl zvítězil v celkovém bodování oddílů,“ uzavřel Tomáš Csoma.