Utkání se na přání hostů konalo v neobvyklém termínu, v pátek večer a Český Těšín navíc přijel v minimální sestavě, pouze s pěti statečnými.

Pod dojmem toho většina domácích hráčů přistoupila k zápasu jako k přátelskému střetnutí. Navíc se na začátku třetí čtvrtiny jeden ze soupeřů vyfauloval, a tak bylo pro Sokoly těžké udržet koncentraci.

Všichni hráči dostali v utkání stejný prostor, ale bohužel mnozí z nich příležitost náležitě nevyužili a nevydali více úsilí, než bylo dle nich potřeba.

TBS Sokol Přerov - Slavoj Český Těšín 99:64 (43:33)

Konečný výsledek byl pro hostující basketbalisty lichotivý, neboť se jim podařilo ubránit i nepopulární hranici sta bodů na svém kontě.

Střelci: Marek 14, Vykopal a Fridrišek po 13, Leitkep 12, Fašánek 10, M. Kulíšek a Ptáček po 9, Řeháček 8.

TBS Sokol Přerov - BK Orlová 76:75 (39:34)

Vše, co chybělo pátečnímu utkání, bylo k vidění v neděli dopoledne. Střetnutí se vyznačovalo velkou bojovností na obou stranách, ale také množstvím chyb.

Domácí však byli úspěšnější v obranném doskoku a ve střelbě z větší vzdálenosti a od počátku si drželi mírný náskok. Ten se však nedařilo zvyšovat, neboť velmi pokulhávali s úspěšností střelby z pod koše, kde byli schopni zahazovat jednu příležitost za druhou.

Podobný průběh měl zápas až do poslední části hry, kdy se Přerovu pomocí několika zdařilých kombinací v útoku podařilo získat čtyři minuty před koncem desetibodový náskok.

Stačilo pouze hrát delší útoky a držet míč bez zbytečného riskování. Takové byly i instrukce hráčům z domácí lavičky. To však bylo nutné použít i v praxi. Někteří hráči však mají svou hlavu a jsou přesvědčeni o své pravdě.

A tak během minuty TBS vytvořil několik úplně zbytečných situací, které končily ztrátou míče a dokonce i úmyslným faulem. Soupeř toho dovedl využít a snížil rozdíl ve skóre.

Následně využíval možnosti rychlých taktických faulů, které domácí nedovedli trestat úspěšnými trestnými hody. Drama vyvrcholilo v posledních sekundách řádné hrací doby, kdy Orlová měla několik příležitostí na vstřelení vítězného koše. Naštěstí pro domácí neuspěla.

Střelci: Fridrišek 22, Leitkep 16, Řeháček 12, Ptáček 11, Kocfelda 9.

„V utkáních se projevilo, že mnoha klukům chybí chuť využít příležitosti k hraní a přesvědčit o svých kvalitách. Když se k tomu přidá nevhodné řešení jednoduchých basketbalových situací, tak se z poklidného utkání stane hororové drama. Do začínajících zápasů vyřazovací části soutěže se ještě musíme snažit mnohé změnit,“ řekl Antonín Švrdlík, trenér TBS Přerov.