Vedoucí tým tabulky na Přerovanky doslova vlétl. Domácí obrana v první půli nefungovala dobře, stejně tak střelba, ve které naopak hosté od počátku vynikali a vypracovali si klíčový poločasový náskok devatenácti bodů.

„Jde vidět, že holky jsou sehrané, trénují třikrát týdně, což je prostě znát. My jsme trošku zaspaly v obraně, chybí nám fyzička, trénujeme jednou týdně,“ zmínila nejlepší střelkyně Přerova Petra Valentová.

Po změně stran se domácí basketbalistky přeci jen zvedly, zagresivnily obranu, což přineslo i několik vyhrocenějších momentů. Zlepšení však stačilo pouze na korigování výsledku na konečný čtrnáctibodový rozdíl.

„Soupeřky to lidsky řečeno pěkně prasily, tak jsme musely taky přitvrdit. Tím se hra vyrovnala, škoda, že pár košů jsme ještě neproměnily. Střelba nám dnes chyběla,“ ohlédla se Petra Valentová.

Přerov si tak připsal druhou porážku v sezoně a na lídra ztrácí v tabulce už dva body. Další utkání odehrají přerovské ženy v pátek 31. ledna opět doma proti celku Basket Ostrava.

TBS Přerov – SK Bruntál B 60:74 (13:25, 31:50, 42:63)

Body Přerova: Valentová 24, Caletková 18, Neradilová 10, Vinklerová 6, Bílková 2.